skierniewickie.pl

Powstanie nowy apartamentowiec na Mickiewicza

Poniedziałek 24.10.2016

Osiem kondygnacji i kilkadziesiąt mieszkań zlokalizowanych na działce o powierzchni 40 arów. W 2017 roku rusza budowa nowego apartamentowca przy ulicy Mickiewicza w Skierniewicach.

Na działce przy ul. Mickiewicza 14 powstaną w sumie dwa budynki – w pierzei dwupiętrowa kamienica, zaś w głębi terenu ośmiokondygnacyjny apartamentowiec, w którym do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą mieszkania o wielkości od ok 30 do 60 metrów kw. Budowa ma ruszyć w styczniu 2017 roku.

- Będzie to najnowocześniejszy apartamentowiec w mieście, nasz okręt flagowy. - mówi Dariusz Żułnowski ze spółki DS Construction, firmy prowadzącej tę inwestycję.

Firma otrzymała już pozwolenie na budowę wydane przez Urząd Miasta w Skierniewicach.

Tymczasem protesty do planu budowy tak wysokiego budynku wnoszą mieszkańcy okolicznych nieruchomości: przy ul. Mickiewicza 16A oraz Mickiewicza 12. Według nich planowana inwestycja zasłoni dostęp do światła słonecznego w ich lokalach.

- Urząd Miasta wydał pozwolenie, bo wcześniej sprzedał temu deweloperowi działkę. To jednak nie oznacza, że w dokumentacji technicznej nie ma wad. Na pewno będziemy się odwoływać do Wojewody, a jak będzie trzeba to sprawa oprze się o sąd administracyjny. - mówi jeden z mieszkańców nieruchomości przy ul. Mickiewicza 12.

Nieruchomość przy ul Mickiewicza to jedna z kilku obecnie planowanych przez tego dewelopera. Duży blok wielorodzinny powstanie również przy ul. Sobieskiego 16, kolejnych 20 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej ma powstać przy ul. Wiosennej 4 w Skierniewicach.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane