skierniewickie.pl

Powstanie nowy apartamentowiec na Mickiewicza

Poniedziałek 24.10.2016

Osiem kondygnacji i kilkadziesiąt mieszkań zlokalizowanych na działce o powierzchni 40 arów. W 2017 roku rusza budowa nowego apartamentowca przy ulicy Mickiewicza w Skierniewicach.

Na działce przy ul. Mickiewicza 14 powstaną w sumie dwa budynki – w pierzei dwupiętrowa kamienica, zaś w głębi terenu ośmiokondygnacyjny apartamentowiec, w którym do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą mieszkania o wielkości od ok 30 do 60 metrów kw. Budowa ma ruszyć w styczniu 2017 roku.

- Będzie to najnowocześniejszy apartamentowiec w mieście, nasz okręt flagowy. - mówi Dariusz Żułnowski ze spółki DS Construction, firmy prowadzącej tę inwestycję.

Firma otrzymała już pozwolenie na budowę wydane przez Urząd Miasta w Skierniewicach.

Tymczasem protesty do planu budowy tak wysokiego budynku wnoszą mieszkańcy okolicznych nieruchomości: przy ul. Mickiewicza 16A oraz Mickiewicza 12. Według nich planowana inwestycja zasłoni dostęp do światła słonecznego w ich lokalach.

- Urząd Miasta wydał pozwolenie, bo wcześniej sprzedał temu deweloperowi działkę. To jednak nie oznacza, że w dokumentacji technicznej nie ma wad. Na pewno będziemy się odwoływać do Wojewody, a jak będzie trzeba to sprawa oprze się o sąd administracyjny. - mówi jeden z mieszkańców nieruchomości przy ul. Mickiewicza 12.

Nieruchomość przy ul Mickiewicza to jedna z kilku obecnie planowanych przez tego dewelopera. Duży blok wielorodzinny powstanie również przy ul. Sobieskiego 16, kolejnych 20 budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej ma powstać przy ul. Wiosennej 4 w Skierniewicach.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (17)
Dodaj komentarz
  • Apartmenty po 30 metrów :)

    Apart2016-10-24 11:10:21

  • Fajnie tylko trochę cena wygórowana, 4500 zł/m2 jak na Skierniewice to wydaje się sporo .... chociaż na Mickiewicza 12 było podobnie, a jak widać wszystkie mieszkania są wykupione.

    Andrzej2016-10-24 10:51:22

  • Dobrze, że coś się dzieje, może w końcu zostanie zrobiony porządek z okolicami dworca. W tej chwili na najlepiej położonych działkach w okolicy dworca stoją głównie rozwalające się rudery, które raczej nie stanowią wizytówki miasta. Zdecydowanie na plus!

    MJ2016-10-24 09:40:16