skierniewickie.pl

Przedświąteczne atrakcje w Skierniewicach

Poniedziałek 03.12.2018UM Skierniewice

Mikołajki na Rynku, Marsz Mikołajów, Mikołajkowe Cuda, Jarmark Bozonarodzeniowy, koncert kolęd i Wigilia Miejska – to atrakcje dla mieszkańców, które czekają na nas w mieście przed Bożym Narodzeniem.

6 grudnia - Mikołajki na Rynku

Tak naprawdę świąteczny klimat poczujemy już 6 grudnia. Punktualnie o godz. 17:00 tysiącami światełek rozbłyśnie bowiem wielka choinka, a my oficjalnie rozpoczniemy odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Na miejscu odbędą się także koncerty, a do grzecznych dzieci przybędzie prawdziwy Święty Mikołaj z upominkami.

I Marsz Mikołajów z Młodzieżową Radą Miasta

W tym roku nie zabraknie także nowych inicjatyw. W Mikołajki Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza bowiem do udziału w I Marszu Mikołajów. Tego dnia o godz. 16:30 spotkamy się na Placu Dworcowym i przejdziemy ulicami: Sienkiewicza, Konstytucji 3 Maja i Gałeckiego na Rynek Miejski. To właśnie tam zakończymy nasz przemarsz, którego finałem będzie wspólne odpalenie iluminacji na świątecznej choince. Wszystkich uczestników marszu zachęcamy do przybrania świątecznych czapek i przebrań oraz czerwonych ubrań! Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich - zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych! Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa każdy uczestnik ma obowiązek poruszania się chodnikiem oraz stosowania się do poleceń wydawanych przez organizatorów i służby miejskie!

Mikołajowe autobusy od MZK

Równiez Miejski Zakład Komunikacji przygotował sporo niespodzianek dla mieszkańców korzystających z miejskich autobusów. 6 grudnia na ulice wyjadą Mikołajowe autobusy. Będą one kursować na LINI 10 w godz. 7:30 - 11:30 oraz na LINI 7 w godz. 12:30 - 15:00. Grzecznym pasażerom Mikołajka i jej pomocnik Lew eMZEtek będą rozdawać słodkości.

14 - 19 grudnia - Jarmark Bożonarodzeniowy

Odpalenie lampek choinkowych zapoczątkuje szereg imprez w Skierniewicach. Od 14 grudnia na rynku wystartuje tradycyjny kiermasz świąteczny. W piętnastu stylizowanych domkach będziemy mogli zakupić naturalne wyroby, rękodzieła i świąteczne dekoracje, a także skosztować świątecznych i regionalnych przysmaków. Zakupy przed świętami będziemy mogli tu zrobić do 19 grudnia.

16 grudnia - Świąteczne Cuda na Rynku

Kulminacyjnym punktem będą jak zawsze Świąteczne Cuda, które odbędą się tydzień przed Wigilią Bożego Narodzenia. Między godz. 10:00, a 14:00 w sercu miasta czeka masa atrakcji dla całych rodzin. Będziemy kolędować z m.in.: grupą wokalną Singers, Energicznymi Akordami oraz zespołem piosenki dziecięcej Tęcza. O godz. 11:00 dzieci będą miały ostatnią szansę, aby przed świętami spotkać się ze Świętym Mikołajem i przekazać swoją listę życzeń. Bogatą ofertę uzupełnią także warsztaty artystyczne, tor do zjazdów na oponach, fotobudka, słodkości oraz gry, zabawy i animacje. Zabawa potrwa do godz. 14:00.

19 grudnia – Wigilia Miejska

Święta to magiczny czas, kiedy spotykamy się w gronie rodzinnym, zasiadamy do wspólnego stołu, dzielimy się opłatkiem oraz składamy życzenia. Tradycyjnie jak co roku prezydent Krzysztof Jażdżyk zaprasza mieszkańców na Wigilię Miejską, która już 19 grudnia odbędzie się na skierniewickiej hali OSiR. Tego dnia podzielimy się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne, wysłuchamy najpiękniejszych polskich kolęd oraz skosztujemy wigilijnych potraw. Zgodnie z tradycją harcerze ZHP przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. Początek już o godz. 17:00!

22 grudnia – koncert kolęd Dla Niego Cały Świat

Ostatnim punktem skierniewickiej magii świąt będzie wyjątkowy koncert – „Dla Niego cały świat", który odbędzie się w przedświąteczną sobotę (22.12) w sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki. Najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu utalentowanych muzyków z pewnością wprowadzą nas w świąteczny nastrój.

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane