skierniewickie.pl

Przedszkola i żłobek wznawiają działalność

Poniedziałek 18.05.2020

Od 20 maja czynne będą skierniewickie przedszkola i żłobek. Wdrożone zostaną jednak szczególne procedury ochronne, dlatego rzeczywistość dla skierniewickich maluchów będzie wyglądała inaczej niż dotychczas.

– Musimy zadbać o to, aby uczęszczanie do przedszkoli było przede wszystkim bezpieczne dla dzieci. Wdrażamy odpowiednie kroki. – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Skierniewickie przedszkola wznawiają działalność od 20 maja. Zanim jednak do tego dojdzie, placówki skontaktują się z rodzicami, którzy deklarowali chęć posłania dzieci do przedszkola. Rzeczywistość będzie wyglądała nieco inaczej niż dotychczas. W życie wejdą nowe wytyczne. Wszystko w trosce o zdrowie najmłodszych. W najbliższym czasie na stronach internetowych poszczególnych placówek, udostępnione zostaną szczegółowe procedury bezpieczeństwa. Będą to wytyczne postepowania zarówno dla rodziców i dzieci jaki i dla pracowników. W pierwszej kolejności miejsca w placówkach przygotowane są dla dzieci osób pracujących w ochronie zdrowia czy służbach mundurowych. Ponadto obostrzenia epidemiologiczne powodują, że miejsc w przedszkolach jest mniej. Dlatego zachęcamy w pierwszej kolejności do kontaktu z przedszkolami, które posiadają szczegółowe informacje i udzielają ich zainteresowanym.

Wykaz przedszkoli wraz z danymi kontaktowymi na naszej stronie znajdziecie tu: http://www.skierniewice.eu/urzad-miata/edukacja-i-sprawy-spoleczne/placowki-publiczne/przedszkola/

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz