skierniewickie.pl

Przy stadionie Unii powstanie pełnowymiarowe, zadaszone boisko

Poniedziałek 27.09.2021

2,4 mln złotych na budowę pełnowymiarowego, zadaszonego boiska pozyskało Miasto Skierniewice ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego. I Sportu. Nowoczesny obiekt piłkarski powstanie przy ulicy Pomologicznej.

Skierniewice znalazły się w gronie ośmiu samorządów i dwóch klubów piłkarskich, które uzyskały dofinansowanie. Do kasy miasta trafi ponad 2,4 mln złotych, co stanowi maksymalny poziom dofinansowania inwestycji. Wartość całego zadania wyniesie nieco ponad 4,8 mln złotych.

Dzięki pozyskanym środkom w Skierniewicach powstanie nowoczesne sportowe rozwiązanie. Jak oceniają fachowcy, tego typu przestrzeń przeniesie system lokalnego piłkarskiego szkolenia na zupełnie nowy poziom. Kryte boisko powstanie w miejscu bocznego placu treningowego przy ulicy Pomologicznej. Inwestycja obejmie rozbiórkę starej infrastruktury i budowę pełnowymiarowego boiska z syntetyczną trawą. Nawierzchnia będzie wypełniona piaskiem kwarcowym, a nie jak w przypadku orlików, gumowym granulatem. Boisko będzie też w pełni nawodnione i wyposażone w 12 zraszaczy. Całość znajdzie się pod tzw. balonem pneumatycznym, który umożliwi rozgrywanie spotkań i treningów w sezonie jesienno-zimowym.

– Pracowaliśmy nad tym zadaniem od miesięcy. Dzięki pozyskanym środkom Skierniewice zyskają wyjątkowy obiekt, który posłuży kolejnym pokoleniom sportowców – informuje Zbigniew Sawicki, Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych – Teraz czekamy na podpisanie umowy i zabieramy się do pracy.

Piłkarski balon zostanie także w pełni wyposażony w sportowy sprzęt: bramki meczowe, rozwiązania treningowe oraz piłki. Nie zabraknie także wiat dla zawodników, dwurzędowych trybun oraz specjalnych piłkochwytów. Boisko będzie także ogrzewane systemem grzewczo-nadmuchowym przez dwie nagrzewnice.

– Sztuczne boisko przy ul. Pomologicznej czekało na remont od dawna. Przez 17 lat było maksymalnie wykorzystywane. Dziś mamy ogromną szansę na wspaniałą modernizację. To wielki krok dla rozwoju zaplecza piłkarskiego w mieście. Zapotrzebowanie na hale i obiekty sportowe, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jest ogromne – powiedział prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Obiekt ma powstać najpóźniej w połowie 2023 roku. Miasto Skierniewice nie pierwszy raz sięga po środki z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Z tego samego funduszu w 2017 roku w Skierniewicach wybudowano profesjonalne boisko do hokeja na trawie przy ul. Trakcyjnej.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz