skierniewickie.pl

Ratusz czeka na deklaracje

Środa 15.03.2017artykuł sponsorowany

Mieszkańcom Skierniewic zostało już zaledwie kilka dni na złożenie deklaracji do udziału w Programie Ograniczenia Niskiej Emisji. Jest to projekt umożliwiający pozyskanie środków m.in. na wymianę pieców. Pracownicy Urzędu Miasta zachęcają do precyzyjnego i uważnego wypełnienia deklaracji.

Im bliżej końca terminu przyjmowania wniosków, tym więcej osób będzie pojawiało się z dokumentami w ratuszu. Warto nie zostawiać formalności na ostatnią chwilę. Jest to o tyle istotne, że pracownicy Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych postanowili wspomóc mieszkańców w wypełnianiu wniosków. Z dofinansowania chce skorzystać wielu Skierniewiczan, o czym świadczy ilość pobieranych deklaracji. Niestety, chęci nie idą w parze z precyzją w wypełnianiu dokumentów. Po wstępnej analizie spływających formularzy widać, że nie brakuje w nich poważnych błędów.

– Najczęściej powtarzające się omyłki wynikają z pośpiechu, na przykład przy wyliczaniu cen netto i brutto. Mieszkańcy nieprecyzyjnie zaznaczają niezbędne oświadczenia, które są akurat wymagane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – tłumaczy naczelnik Zbigniew Sawicki ze skierniewickiego magistratu.

Informacje dotyczące naboru deklaracji można uzyskać osobiście w Wydziale Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice (ul. Senatorska 12, pok. 212) oraz telefonicznie pod numerami telefonu: (46) 834-51-86; (46) 834 51 74; (46) 834-51-83.

bardzo dobry
Ocena: