skierniewickie.pl

Rock'owa ofensywa w Skierniewicach

Środa 30.03.2016

W Rytmie Rock'a – tak nazywa się inicjatywa organizatorów koncertów muzycznych, które odbywać się będą w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach. 8 kwietnia do Skierniewic przyjedzie Acid Drinkers, ale to nie koniec niespodzianek.

O konieczności ożywienia skierniewickiej sceny koncertów rock'owych mieszkańcy mówili już od kilku lat. Gdy niegdysiejsze Młodzieżowe Centrum Kultury zmieniło się w Centrum Kultury Sztuki do dyspozycji mieszkańców Skierniewic zaczęło pojawiać się coraz więcej wydarzeń prawdziwie kulturalnych. W ostatnim czasie da się zauważyć, że i scena szeroko rozumianego rock'a najprawdopodobniej ulegnie ożywieniu.

W piątek, 8 kwietnia na małej scenie kinoteatru Polonez wystąpi legenda polskiej sceny heavy metalu – zespół Acid Drinkers. Bilety w cenie 40 i 50 zł do nabycia w kasie kina Polonez. Na scenie wystąpi również zespół SIQ. Na czas koncertu zostaną zdemontowane fotele w „małej” sali kina.

Koncert odbywa się w ramach inicjatywy W Rytmie Rock'a, prowadzonej przez stowarzyszenie Qltur Generator.

- Mamy nadzieję, że Acid Drinkers spotka się z jak najbardziej pozytywnym przyjęciem przez skierniewiczan, tym bardziej, że to dopiero początek naszej działalności w Skierniewicach. - mówi Bartłomiej Stolarek z Qltur Generator.

Stowarzyszenie to w ostatnich latach organizowało koncerty w Żyrardowie pod hasłem „Żyrardów w Rytmie Rock'a”. To właśnie dzięki nim w żyrardowskim Centrum Kultury w ostatnich latach pojawiały się najbardziej znane zespoły z kraju i zagranicy – serwis Skierniewickie.pl od lat patronował tym imprezom.

W ramach projektu W Rytmie Rock'a w skierniewickim CKiS w maju wystąpi Maria Peszek, a jesienią do naszego miasta zawita Lao Che. Stowarzyszenie wspiera również organizację tegorocznego Rock May Festivalu, na którm zagrają m.in.: Illusion, Organek, Pull The Wire i Clock Machine.

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz