skierniewickie.pl

Rondo na Kozietulskiego coraz bliżej, będzie zmiana organizacji ruchu

Piątek 09.08.2019

Przebudowa ulicy Kozietulskiego wraz z budową ronda idą pełną parą. Zakończenie tego największego w tym roku zadania drogowego odbędzie się w październiku, ale już wkrótce możemy spodziewać się kolejnej zmiany organizacji ruchu w tamtym rejonie miasta.

Przypomnimy, że przebudowa wystartowała na początku maja tego roku. W tym czasie drogowcy nie próżnowali, a efekty widać głównie w rejonie skrzyżowania z ul. 1 Maja, gdzie kształtuje się przyszłe rondo. Na miejscu ułożono już większość krawężników, częściowo wybudowano także chodniki, zjazdy do posesji i potrzebne przyłącza. Pojawiła się też podbudowa, na którą na dniach zostanie wylany asfalt.

Dodajmy, że w remoncie jest cały odcinek ul. Kozietulskiego, aż do ul. Poniatowskiego (przy cmentarzu św. Józefa). Oprócz kolejnych odcinków ścieżek pieszo-rowerowych i 850 metrów asfaltu, nowością będzie dodatkowy, trzeci pas dla kierowców skręcających do swoich posesji, zaznaczony liniami przerywanymi i pomalowany na czerwono. Rozwiązanie to zdało już egzamin na innych drogach krajowych. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo i usprawni ruch w tej części miasta. Do końca października całość ma zostać oświetlona i oddana do użytku mieszkańców i gości odwiedzających Skierniewice.

Całe zadanie kosztować będzie ponad 11,1 mln zł. Inwestycja została wsparta środkami z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel 2 mln zł. To niezwykle istotne zadanie z punktu widzenia mieszkańców, którzy od dłuższego czasu domagali się wymiany zniszczonej nawierzchni.

Od 15 sierpnia – kolejna zmiana organizacji ruchu

Od kilku tygodni kierowcy jadący ul. Kozietulskiego w kierunku centrum musieli uzbroić się w cierpliwość i poruszać się wyznaczonym objazdem. W związku z trwającą budową, całkowicie nieprzejezdne było bowiem skrzyżowanie ul. Kozietulskiego – 1 Maja. Jak słyszymy w Wydziale Dróg i Komunikacji Urzędu Miasta lada dzień komunikacja w tej części ulegnie poprawie – Od 15 sierpnia kierowcy jadący ul. Kozietulskiego będą mogli skręcić w ul. 1 Maja. Ruch będzie otwarty także w przeciwnym kierunku, to znaczy od ul. 1 Maja w ul. Kozietulskiego. Cały czas zamknięty będzie jednak odcinek od skrzyżowania do ul. Poniatowskiego, który zostanie otwarty pod koniec października.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • Jaki jest cel budowy tego ronda? Czy od tego ronda będzie odchodzić droga na Maków z wiaduktem nad torami?

    Gl2019-08-28 22:00:13