skierniewickie.pl

Rowerowe łódzkie już w wakacje

Czwartek 07.06.2018

To jest kolejna dobra wiadomość dla skierniewickich cyklistów, ale również dla turystów odwiedzających różne miasta w całym województwie łódzkim. Właśnie rozstrzygnięto przetarg na dostawę i konserwację rowerów miejskich w 15 miastach województwa, w tym Skierniewic.

Rowerowe Łódzkie – bo tak nazywa się projekt – przewiduje powstanie w dziesięciu miastach regionu 15 parkingów na rowery, 125 stacji rowerowych, zakupione zostaną 1002 rowery. Zadanie obejmuje miasta, do których dojeżdża Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Oprócz Łodzi, stacje rowerowe staną zatem także w: Koluszkach, Kutnie, Łasku, Łowiczu, Pabianicach, Sieradzu, Skierniewicach, Zduńskiej Woli i Zgierzu. W samej Łodzi powstanie 14 stacji rowerowych w okolicach dworców kolejowych przy ulicach: Szaniawskiego (Łódź Andrzejów), Sikorskiego (Arturówek), Rodziny Poznańskich (Fabryczna), Dąbrowskiego (Dąbrowa), Inflanckiej (Marysin), Pomorskiej (Stoki), Maszynowej (Widzew), Pabianickiej (Pabianicka), 11-go Listopada (Radogoszcz), Sanitariuszek (Lublinek), Kilińskiego (Chojny), Wielkopolskiej (Żabieniec), Nowogrodzkiej (Niciarniana) i al. Unii Lubelskiej (Kaliska).


Koszt operacji oszacowano na 17 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie 12 mln zł.

- Jest szansa, żeby pierwsze stacje powstały już w wakacje – zapowiada marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

Teresa Woźniak, zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego zwraca uwagę, że zanim ogłoszony został przetarg prowadzony był tzw. „dialog techniczny", który pozwolił dookreślić zamówienie.

- Na tej podstawie zdecydowaliśmy się m.in. dopuścić do przetargu tzw. rowery trzeciej i czwartej generacji, czyli dokowane w stacjach rowerowych i kontrolowane za pomocą GPS, których nie trzeba będzie wpinać do stacji – mówi dyrektor Teresa Woźniak.

W Skierniewicach do dyspozycji będą 72 jednoślady zaparkowane w 9 stacjach na terenie miasta. Stacje powstaną na osiedlu Rawka (przy ul. św. M. Kolbe), na skrzyżowaniu Armii Krajowej i Nowobielańskiej, na skwerze przy ul. Szarych Szeregów, na ul. Makowskiej, pl. Dworcowym, przy ul. Wita Stwosza (obok kinoteatru Polonez), na Rynku, na ul. Lipowej oraz na ul. Konwaliowej. Mieszkańcy oraz odwiedzający miasto goście będą mogli korzystać z rowerów przez półgodziny bezpłatnie.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz