skierniewickie.pl

Rusza budowa ronda na Rawskiej. Będą zmiany w ruchu

Wtorek 28.04.2020

Od 4 maja nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Rawskiej i Al. Niepodległości. Kierowców czekają spore zmiany.

Jak niedawno informowaliśmy, do tej pory roboty przy przebudowie ul. Rawskiej skupione były na odcinku od ul. Mszczonowskiej do al. Niepodległości (więcej o tym TUTAJ). Z początkiem maja inwestycja wejdzie w kolejny etap i rozpocznie się budowa ronda. Przypomnijmy na skrzyżowaniu Rawskiej i Niepodległości wybudowane zostanie rondo z pięcioma wlotami, co pozwoli bezkolizyjnie wyprowadzić ruch z ul. Kilińskiego. Inwestycja pociągnie za sobą konieczność wprowadzenia nowej organizacji ruchu, a kierowcy będą musieli przystosować się do nowej rzeczywistości.

Jak czytamy w komunikacie przesłanym przez spółkę PRD-M (generalnego wykonawcę przebudowy ul. Rawskiej) ze względu na roboty budowlane zostaną zamknięte dla ruchu kołowego wloty ul. Kilińskiego i Rawskiej (od Kopernika). Zachowany zostanie ruch w al. Niepodległości jednak w rejonie prowadzonych prac pojawi się tymczasowa sygnalizacja świetlna i wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Wykonawca wyznaczy objazdy, do których już przygotowuje się Miejski Zakład Komunikacji. W opublikowanej dziś informacji czytamy, że miejskie autobusy pojadą objazdem przez ul. Koszarową dotyczy to linii: 1, 5, 7, 8, 10 oraz A. Natomiast wszystkie kursy linii nr 3 będą odbywać się przez ul. 1-go Maja.
Przypomnijmy inwestycja przebudowy ul. Rawskiej ma zostać zrealizowana do października 2020 roku. Koszt to blisko 8 milionów złotych.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz