skierniewickie.pl

Ścieżka rowerowa na ul. Rawskiej już gotowa

Czwartek 07.06.2018

Kończą się prace nad budową brakującego odcinka ścieżki rowerowej w ulicy Rawskiej do granic miasta. Pomimo, iż prace potrwają jeszcze do końca czerwca to ścieżką już można jeździć.

To była jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji rowerowych w ostatnich latach. Ten niewielki, 850-metrowy odcinek ścieżki połączył istniejącą już infrastrukturę rowerową, dzięki czemu miłośnicy wycieczek rowerowych mogą bezpiecznie pokonać trasę od Nowego Kawęczyna przez Skierniewice do Bolimowa.

- Od kilku lat dążymy do tego, aby rowerzyści bez schodzenia z roweru mogli przejechać miasto wzdłuż i wszerz – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk. – Dlatego budujemy kolejne odcinki asfaltowych ścieżek. W naszym mieście nie brakuje miłośników kolarstwa, a my chcemy stworzyć im jak najlepsze warunki do tego, aby mogli realizować swoje pasje w miejscu zamieszkania.

Jeszcze w ubiegłym roku zostały oddane dwa inne odcinki ścieżek rowerowych w tym rejonie, tj. wzdłuż ul. Rawskiej na odcinku od Kopernika do Granicznej oraz wzdłuż ulicy Strobowskiej.
Budowa odcinka asfaltowej ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Rawskiej od Strobowskiej do granic miasta trwała od ub. roku. Całkowite zakończenie inwestycji jest planowane do końca czerwca. Koszt zadania to nieco ponad 1,7 mln zł.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz