skierniewickie.pl

Ścieżka rowerowa z parku nad zalew coraz bliżej

Środa 15.02.2017

Trwają prace związane z połączeniem parku miejskiego i zalewu Zadębie ścieżką rowerową. W skierniewickim ratuszu odbyło się spotkanie z właścicielami działek, które leżą na trasie budowy tej inwestycji.

Mowa o budowie ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Łupii, która będzie prowadzić z parku miejskiego do zalewu Zadębie, następnie będzie biegła wokół tego akwenu. Przypomnijmy – planuje się również budowę mostka, dzięki któremu dojazd będzie możliwy bez konieczności przejeżdżania ulicą Zadębie. Skierniewicki magistrat będzie się starał o pozyskanie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi na realizację tego zadania.

- Na przełomie roku ogłoszony ma zostać konkurs, który pozwoli miastu aplikować o niezbędne środki aby taką inwestycję zrealizować. Szacunkowa wartość całej inwestycji to blisko 2 mln zł. Skupiamy się w tym momencie na dwóch elementach - uzyskaniu zgód właścicieli na sprzedaż części działek i doskonałym przygotowaniu wniosku. Na szczegóły dotyczące projektu, terminów i kwot jest jeszcze za wcześnie. Ze względu na duże zainteresowanie miłośników dwóch kółek tym tematem będziemy o wszelkich postępach prac informować na bieżąco. - informuje Arkadiusz Kopczewski z Biura Prasowego UM Skierniewice.

W miniony piątek, 10 lutego odbyło się spotkanie informacyjne z wszystkimi właścicielami działek, które na odcinku od ul. Podrzecznej do ul. Wojska Polskiego sąsiadują z rzeką. Każdy z właścicieli otrzymał oświadczenie, w którym znalazły się wstępne wyliczenia projektanta dotyczące powierzchni działki jaką chce wykupić miasto. Łączna powierzchnia terenów do wykupienia to w przybliżeniu 2980 m2. Ich wartość zostanie oszacowana na podstawie indywidualnej wyceny rzeczoznawcy. Kolejny krok należy do mieszkańców, bo to od nich zależy co dalej z projektem. Na złożenie wstępnych deklaracji mają czas do 24 lutego. Obecni na spotkaniu mieszkańcy mieli wiele pytań i uwag. Z uwagą studiowali przygotowane przez urzędników mapy i wypytywali o szczegóły dotyczące projektu i inwestycji. Na wiele z pytań, obecni na spotkaniu przedstawiciele ratusza odpowiedzieli, inne wymagają już indywidualnych ustaleń i konsultacji.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz