skierniewickie.pl

Skierniewice: Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

Wtorek 29.03.2016

Hotelarstwo, edukacja i szkolenia, zasoby ludzkie czy sprzedaż – to tylko część sektorów, w których można znaleźć pracę w Skierniewicach. Jednak, mimo wciąż pojawiających się ogłoszeń, ty wciąż nie masz znaleźć pracodawcy. Może tak, jak 74% aktywnych zawodowo Polaków nie masz aktualnego CV? Źle przygotowany dokument, może skutecznie przeszkodzić w znalezieniu nowej pracy. Oto najczęstsze błędy popełniane przez kandydatów poszukujących pracy.

1. Brak szczegółowego opisu doświadczenia

Sekcja, w której opisujesz swoje doświadczenie zawodowe to najważniejszy element w CV. Z badań Pracuj.pl wynika, że rekruterzy ponad 58% czasu poświęconego na analizę CV, spędzają na lekturze tej sekcji. Oprócz samej nazwy firmy i stanowiska, które zajmowaliśmy, opiszmy w CV zakres najważniejszych obowiązków.  Warto również pokazać cele, które udało nam się zrealizować w trakcie wykonywanej pracy czy sukcesy, którymi możemy się pochwalić.


2. Nieaktualne dane kontaktowe


Nieaktualny numer telefonu, mail czy nawet adres zamieszkania to zmora rekruterów. Nie dziw się, że Twój telefon milczy, jeśli przedstawiciel firmy, do które aplikowałeś zwyczajnie nie może się do Ciebie dodzwonić.


3. Uniwersalny życiorys


Jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Życiorys nie powinien być uniwersalny i wysyłany w jednej formie do wszystkich pracodawców. W CV zawsze należy zaprezentować doświadczenie adekwatne do stanowiska, na które aplikujesz. Kompetencje, którymi dzielisz się na łamach dokumentu, powinny być dostosowane do zawartych w ofercie pracy wymagań.  


4. Fotka z wakacji


Pamiątkowe zdjęcia z wakacji, ślubów, wesel czy imprez z przyjaciółmi włóż do pamiątkowego albumu. Do CV wybierz lepiej profesjonalną fotografię biznesową. Na dobrym zdjęciu powinna być widoczna wyłącznie twarz lub twarz i ramiona kandydata. Zdjęcie powinno współgrać z treścią CV i komponować się jego grafiką.


5. Błędy ortograficzne i interpunkcyjne


CV to pierwsza wizytówka kandydata. A błędy w CV już na samym początku mogą skreślić osobę ubiegającą się o pracę. Wśród najczęstszych pomyłek wymienianych przez rekruterów możemy znaleźć błędy stylistyczne czy nawet ortograficzne. Kandydaci bardzo często nie zwracają uwagi na właściwe formatowanie tekstu, co utrudnia lekturę.


6. Chaos w dokumencie


Dla osób przeprowadzających selekcję CV liczy się estetyka w postaci czytelnego układu, schludność i przejrzystość, a także spójność elementów tj. czcionka, interlinia itp. Przygotowując lub aktualizując swój życiorys skorzystaj z profesjonalnych narzędzi np. Kreatora CV Pracuj.pl. Dzięki niemu będziesz mógł wybrać jeden z 10 wzorów dokumentu, a później krok po kroku wypełnić poszczególne sekcje dokumentu.


Pamiętaj! Właściwie przygotowane CV może otworzyć Ci drzwi do spotkania z przyszłym pracodawcą. Ich listę wraz z aktualnymi dla Skierniewic ofertami pracy znajdziesz tutaj.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (3)
Dodaj komentarz
 • Hahahaha, śmiech na sali, jaka schludność, jakie cv???!!!

  thbetybhtyb2016-03-30 15:59:20

 • To nie wina CV, tylko braku znajomości. W mieście nie ma gdzie pracować. Albo do wyboru supermarket albo cię pup kieruje do miejsca gdzie jest mobbing.

  ktoś2016-03-29 20:21:35
  • Wtyki, wtyki, wtyki, czasem łut szczęścia

   Jot2016-03-29 23:02:20