skierniewickie.pl

Skierniewice: Dorota Rutkowska będzie posłem

Czwartek 25.11.2010bru
Wiceprezydent Skierniewic Dorota Rutkowska rezygnuje z zasiadania w Radzie Miasta. W zamian za to wejdzie na rok do parlamentu.

Kandydatka PO osiągnęła w ostatnich wyborach samorządowych jeden z lepszych wyników w mieście zdobywając 335 głosów. Mimo to postanowiła zrezygnować z mandatu, a jej miejsce w radzie zajmie kolejna z listy PO w wyborach samorządowych Violetta Felczak. Obecna wiceprezydent wejdzie za to do Sejmu na miejsce posła PO Włodzimierza Kuli, który w ostatnich wyborach dostał się do Sejmiku Województwa Łódzkiego zwalniając tym samym miejsce dla Rutkowskiej. Dlaczego skierniewicka wiceprezydent zamiast czteroletniej kadencji w Radzie Miasta wybrała dokończenie kadencji parlamentarnej (jeszcze rok – przyp. red.) w Sejmie?

- W poprzednich wyborach bardzo walczyłam, aby się dostać do Sejmu. Wtedy się nie udało i chciałabym za rok również spróbować, a po roku doświadczenia jako poseł na pewno będzie mi łatwiej – mówi Dorota Rutkowska.

Wiceprezydent mogłaby stanąć do wyborów na prezydenta miasta, ale, jak tłumaczy lokalna Platforma Obywatelska wystawiła Piotra Łyżenia i były to decyzje wewnątrz partyjne.

- A poza tym jeszcze przed wyborami dowiedziałam się, że poseł Włodzimierz Kula będzie startował do Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi, już wtedy więc wiadome było, że jeśli się dostanie to według przepisów ordynacji wyborczej dla mnie zwolni się miejsce w Sejmie – dodaje.

Według ordynacji wyborczej teraz Dorocie Rutkowskiej pozostaje czekać na pytanie od komisarza wyborczego na temat chęci zajęcia miejsca w parlamencie. Już wiemy, że odpowiedź będzie twierdząca.

- Spodziewam się, że list z pytaniem powinien przyjść lada dzień. Do czasu jednak wygaśnięcia mandatu obecnego prezydenta Skierniewic i powołania następnego pozostaję wiceprezydentem miasta – tłumaczy Dorota Rutkowska.

O tym kto będzie nowym prezydentem Skierniewic mieszkańcy miasta zadecydują w drugiej turze wyborów, która już 5 grudnia. Wtedy to obecny prezydent Leszek Trębski zmierzy się z Krzysztofem Jażdżykiem.

dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • ciekawe czy prezydent w tych wyborach zmiażdżyka

    obywatel2010-11-26 11:06:25
    • a jak myślisz?

      kiko2010-11-26 12:09:02