skierniewickie.pl

Skierniewice: Dzieci pod opieką pijanych rodziców

Wtorek 09.03.2010bru
1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała matka spacerująca po osiedlu Makowska z 2,5 rocznym dzieckiem. Wezwani na interwencję policjanci czekali na powrót ojca, który pojechał po 10- letniego syna do szkoły na rowerze. Wrócił… również pijany.

W wydychanym przez ojca powietrzu stwierdzono 1,5 promila alkoholu. „Za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwym grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku” – mówi aspirant sztabowy Artur Bisingier z Komendy Miejskiej w Skierniewicach.

W czasie gdy policjanci byli na miejscu ze szkoły wróciła jeszcze dwójka dzieci w wieku 7 i 11 lat. Za sprawowanie opieki w stanie nietrzeźwości grozi rodzicom do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa do Sądu Rejonowego. Prowadzone jest również dochodzenie, czy pijani rodzice narazili zdrowie lub życie czwórki swoich dzieci. Do czasu wyjaśnienia zostały one przekazane pod opiekę dalszej rodzinie.

dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • W Głosie dali namiary na dom tych ludzi +zdjęcie. Publiczne napiętnowanie na maxa, w tak małym mieście to sqsyństwo - nie żebym popierał postawę rodziców czy tłumaczył ich z \"błędu\" ale są pewne granice... Głos je przekroczył. Tutaj zostały uszanowane. I tak powinno być.

    uknowwho2010-03-12 21:46:13