skierniewickie.pl

Skierniewice: Dzień Otwarty w szkole przy Kilińskiego

Sobota 17.03.2012
Fot. Skierniewickie.pl
Pokazy strażackie, pokazy tańca, pokazy doświadczeń z fizyki i chemii, występy artystyczne oraz zawody sportowe towarzyszyły Dniu Otwartemu w Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach.

Wczoraj w godzinach 15-19 szkoła przy ulicy Kilińskiego 9 została otwarta dla przyszłych uczniów, starając zachęcić ich do wyboru placówki w dalszym etapie kształcenia. 

- Nie spodziewaliśmy się tylu ludzi. To głównie uczniowie 6 klas, którzy muszą wybrać Gimnazjum – mówi Roman Czyżewski, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Skierniewicach. 

Do odwiedzenia tego dnia szkoły przy Kilińskiego na pewno zachęciły licznie przygotowane atrakcje. Główną z nich były pokazy pracy skierniewickich strażaków z udziałem trzech samochodów ratowniczo-gaśniczych.- Od przyszłego roku będziemy mieli klasę bezpieczeństwa publicznego – mówi Roman Czyżewski. – Niektóre zajęcia prowadzić będą właśnie strażacy.

Jak zapewnia dyrektor placówki, będzie to jedyna gimnazjalna klasa mundurowa w Skierniewicach, a jej powstanie wynika z rosnącego zapotrzebowania na tego typu kształcenie.

Gimnazjum nr 3 oferuje również wiele artystycznych zajęć poza lekcyjnych. Wyniki pracy z uczniami można było zobaczyć m.in. podczas pokazów tańca i występów artystycznych.

Na terenie Skierniewic funkcjonuje pięć publicznych i dwa niepubliczne gimnazja. Już niebawem uczniowie szóstych klas będą musieli zdecydować o wyborze jednego z nich, by móc dalej kontynuować naukę. 
dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane