skierniewickie.pl

Skierniewice: Nowy trend – chustonoszenie

Piątek 25.11.2011ou
Sposób na kieszonkę. Fot. Skierniewickie.pl
Na wczorajszym spotkaniu na temat chustonoszenia, przyszłe i obecne mamy poznały wygodne i bezpieczne sposoby noszenia maleństwa w chuście. Oprócz wariantów wiązania dostosowanych do wieku i rozwoju fizycznego dziecka, omówione zostały zalety naturalnego pieluchowania.

Główną zasadą chustonoszenia jest utrzymanie prawidłowej pozycji kręgosłupa dziecka oraz odpowiednio naciągnięta chusta. Wśród omawianych pozycji znalazł się kangurek, stosowany głównie u noworodków. Wiązanie dające się szybko zdjąć i uwolnić dziecko w przypadku zakrztuszenia lub innych problemów, przy jednoczesnym dostosowaniu do możliwości fizycznych noworodka, u którego kręgosłup nie jest w stanie jeszcze podtrzymać zbyt ciężkiej głowy. Kolejna z podstawowych pozycji to kieszonka. Przeznaczona dla dzieci nieco starszych, którym nie trzeba już podtrzymywać główki. Trzecia z nich to tzw. „ plecak”. Dziecko jest wiązane na plecach, dzięki czemu widzi to samo co rodzic. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wymienione pozycje wymagają wprawy i może zająć nieco czasu zanim rodzice dojdą do perfekcji w ich wiązaniu.Wśród innych wymienionych akcesoriów do noszenia znalazła się chusta kółkowa (niewymagająca wiązania, ale nie nadająca się na długie dystanse, ponieważ mocno obciąża kręgosłup matki) pouch (kawałek materiału zakładany bez naciągnia, dla starszych siedzących dzieci, dostępne w różnych rozmiarach) oraz nosidła (najmniej wygodne dla dziecka).

Ekologiczne mamy poznały również zalety naturalnego pieluchowania, bez użycia jednorazowych pieluch zawierających chemikalia. Koszt zestawu startowego pieluch wielorazowych wynosi 2,5 tys. zł.

- Pieluchy wielorazowego użytku w porównaniu do jednorazowych wychodzą znacznie taniej, niestety jest to sposób znacznie bardziej czasochłonny. Nie mniej jednak namawiam zwolenniczki ekologicznego stylu życia do spróbowania. -  mówiła Izabela Banach – Kubik doradca noszenia ClauWi

Na spotkaniu pojawił się pomysł stworzenia w Skierniewicach klubu dla mam, w których przyszłe i obecne mamy mogłyby dzielić się swoimi doświadczeniami i opiniami. Ankieta na temat tego pomysłu jest dostępna pod adresem: www.ankietka.pl/ankieta/72661/klub-dla-mam-w-skierniewicach.html

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane