skierniewickie.pl

Skierniewice: Ortopedia wróciła do szpitala

Wtorek 02.03.2010
Oddział ortopedyczno - urazowy po dziesięciomiesięcznej przerwie otwarto w skierniewickim szpitalu.

Na oddziale będzie pracować czterech lekarzy i 15 pielęgniarek. Pracą kierować będzie Wojciech Szajnach, znany w mieście lekarz, który przez ostatnie pięć lat związany był z grodziskim Szpitalem Mazowsza Zachodniego.

- Wchodzi nowy zespół, który rozszerza zakres świadczeń, jakie były do tej pory udzielane w tym oddziale, a mianowicie pacjenci nie będą musieli już jeździć na artroskopie i endoprotezy do innych placówek – mówi dla Radia RSC Grażyna Krulik, dyrektor szpitala.

Oddział ortopedyczno-urazowy został zamknięty z końcem marca ubiegłego roku. Dyrekcja szpitala tłumaczyła wtedy, że o decyzji zaważyło odejście pełniącego obowiązki ordynatora lekarza – na oddziale został wtedy tylko jeden ortopeda z drugim stopniem specjalizacji.

Teraz skierniewicki szpital zdecydował się na nowy system pracy. Wszelkie świadczenia świadczenia lekarskie na tym oddziale będzie realizować firma zewnętrzna - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej STO-MED z Bydgoszczy. Umowa pomiędzy szpitalem i firmą została podpisana na trzy lata.

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane