skierniewickie.pl

Skierniewice: PUP organizuje staże pracownicze

Piątek 10.02.2012
Fot. Skierniewickie.pl
Od 8 lutego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skierniewicach można składać wnioski o przyjęcie pracowników na staż. W tym roku za środki unijne w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, PUP chce zorganizować go dla 83 osób.

Celem odbycia stażu jest uzyskanie niezbędnych umiejętności do wykonywania danej pracy.

- Idea stażu polega na tym, aby osoba która nie posiada wystarczających umiejętności mogła je zdobyć podczas stażu, a później miała możliwość zatrudnienia w tym samym miejscu - informuje Jacek Januszkiewicz, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP w Skierniewicach.

Na staż może zostać przyjęta osoba, która spełnia określone kryteria.

- Reguluje to artykuł 49 naszej ustawy (Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - przyp. red.) - informuje Jacek Januszkiewicz - Jest kilka grup wymienionych w tym artykule, którym przysługuje staż. Osoba zainteresowana musi spełniać kryteria przypisane do którejś z tych grup.Staże finansowane są z różnych źródeł. w tym roku 83 zostaną zorganizowane w ramach projektu "Moja szansa", współfinansowanego z środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym przypadku o odbycie stażu mogą ubiegać się osoby, które nie ukończyły 25 roku życia lub mają więcej niż 50 lat oraz osoby niepełnosprawne.

Jak nas zapewnia kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej, podobna ilość staży zostanie zorganizowana również w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.

Zainteresowani przyjęciem na staż pracodawcy muszą się zobowiązać do tego, że po okresie stażu, który wynosi obecnie maksymalnie 6 miesięcy, pracownik zostanie zatrudniony na umowę o pracę i pełny etat przez okres co najmniej 4 miesięcy. Ze względu na swój charakter z tej zasady częściowo zwolnione są instytucje sektora finansów publicznych.

- Z tymi instytucjami będziemy negocjować możliwość zatrudnienia po odbyciu stażów - mówi Jacek Januszkiewicz.

W ubiegłym roku w ramach środków unijnych i programu "Moja szansa", z tej formy aktywacji zawodowej skorzystało 111 osób.
bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane