skierniewickie.pl

Skierniewice: Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie

Sobota 16.04.2016

„Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” to już kolejna doroczna akcja społeczna, którą wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w Skierniewicach przeprowadziło skierniewickie stowarzyszenie motocyklistów Żelazny Orzeł.

W sobotę, 16 kwietnia, w różnych miejscach miasta, można było spotkać patrole motocyklistów i policjantów „drogówki”. Policjanci zatrzymywali kierowców samochodów, a motocykliści uświadamiali zwolenników „czterech kółek” o konieczności spoglądania w lusterka przed zamiarem wykonania manewru na drodze. Proponowano również umieszczenie naklejek na pojazdach z hasłem tytułowym akcji.

Ta doroczna akcja ma związek z rozpoczynającym się właśnie sezonem motocyklowym, podczas którego na drogi każdego roku wyjeżdża coraz więcej jednośladów. Stowarzyszenie Żelazny Orzeł oficjalnie rozpoczyna sezon w niedzielę, 17 kwietnia mszą świętą w kościele pw. Św Stanisława BM. Nabożeństwo w intencji motocyklistów, a po nim gorący poczęstunek, rozpocznie się o godz. 14:30.

 

 Fot. SSM Żelazny Orzeł

dobry
Ocena:
Komentarze (8)
Dodaj komentarz
 • "Januszów" za kierownicą nie brakuje . Nie ma znaczenia czy to jednoślad czy samochód . Jeśli wrzucamy wszystkich motocyklistów do jednego wora to wrzućmy też pozostałych użytkowników drogi . Kampania jak najbardziej słuszna choć by przez fakt że motocyklista w lusterku wstecznym jest o wiele mniej widoczny.Nie ma sensu tłumaczyć "Januszowi z BMW" dlaczego jest prowadzona taka kampania informacyjna , niestety nie zrozumie. Dopiero jak "Janusz" usiądzie na motocykl i w najlepszym przypadku wyląduje w rowie "zepchnięty" przez samochód to dotrze do niego co to znaczy PATRZ W LUSTERKA , MOTOCYLKE SĄ WSZĘDZIE .Na marginesie na codzien jestem kierowcą samochodu w wolnych chwilach Jednośladu . LWG i szanujmy sie na wzajem bez znaczenia czym jeżdzimy.

  Czarny2021-07-03 12:14:55

 • Patrz w lusterka, idioci są wszędzie...

  ben2016-04-19 11:29:16

 • Może policja by zatrzymywała kierowców motorów i urządzała pogadanki że w mieście obowiązuje 50 a poza 90. A nie poucza£a kierowców aut jacy to oni niegramotni w patrzeniu w lusterka...

  żenua2016-04-17 18:02:21

 • Panie i Panowie na motorach wolniej to jest jedyne lekarstwo ponieważ trudno nam w samochodach dostrzec motocyklistę pędzącego ponad 160 na godzinę lub jeszcze więcej. no i oczywiście nie jesteście sami na drodze

  kierowca 2016-04-17 12:57:32

 • może motocykliści zaczną bardziej uważać, zamiast zwalać winę na kierowców samochodów

  skc2016-04-17 00:34:41
  • Przed wczoraj koło Bydgoszczy zginęły 3 osoby jadące motocyklami bo kobieta kierująca samochodem wymusiła pierwszeństwo przy manewrze zwanym lewoskrętem. To prawda ,że jest grupa motocyklistów, która zdecydowanie przegina i pomimo iż jestem motocyklistom jestem jak najbardziej za karaniem takich co po mieście znacząco przekraczają dopuszczalne prędkości, ale nie popieram wsadzania wszystkich motocyklistów do jednego wora. Są w śród nas wzorowi kierowcy i tacy jeżdżący z prędkościami w granicach rozsądku tak samo jak i wśród kierujących samochodami. Ciekaw jestem co by jeden z drugim tak łatwo oceniający innych sam stał się ofiarą takiego osądu dyby np. ktoś z jego rodziny lub bliskich znajomych był pijakiem, mordercą lub pedofilem i otoczenie powiedziało że i ty też jesteś tym kimś bo tamten jest to i ty też. Sprawiedliwe było by takie ocenianie?

   Motonita2016-04-17 23:41:33
   • "...a motocykliści uświadamiali zwolenników „czterech kółek” o konieczności spoglądania w lusterka przed zamiarem wykonania manewru na drodze." - spieszę z tłumaczeniem. Generalnie przepis o ruchu drogowym wymaga aby KAŻDY, który wykonuje jakikolwiek manewr na drodze, najczęściej zmianę pasa, patrzył w lusterka. Nie rozumiem dlaczego motocykliści chcą być jakoś specjalnie uprzywilejowani. Równie dobrze, Pan Janek, kierowca Fiata Ducato, mógłby dać nalepkę, panu Markowi, mówiący o tym, że "Fiaty Ducato są wszędzie".

    skc2016-04-18 21:32:57
   • A sprawiedliwie oceniać kierowców aut że wszyscy są baranami nie patrzącymi w lusterka???

    hubi2016-04-18 07:55:08