skierniewickie.pl

Skierniewice: Rusza przebudowa ul. Strobowskiej

Poniedziałek 13.03.2017

Od 20 marca nastąpią utrudnienia w ruchu ul. Strobowską w Skierniewicach. Rusza przebudowa tej ulicy.

Remontowany będzie odcinek od ul. Rawskiej, koło cmentarza komunalnego aż do ul. Kilińskiego. W ramach prac wymieniona zostanie nawierzchnia asfaltowa, zmontowane zostaną latarnie uliczne z oświetleniem LED, zbudowane zostaną również zatoki parkingowe, chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa oraz przebudowana kanalizacja deszczowa. Wartość inwestycji to nieco ponad 7,3 mln złotych. Wykonawcą jest firma Strabag.

W początkowym etapie przebudowany zostanie odcinek Strobowskiej od ul. Rawskiej do cmentarza komunalnego, dlatego ruch samochodów będzie niemożliwy. W tym czasie dojazd do cmentarza komunalnego i ogrodów działkowych będzie odbywał się od strony ul. Granicznej.

Zakończenie inwestycji planuje się na koniec października br.

Na fatalny stan nawierzchni ul. Strobowskiej mieszkańcy narzekają od dawna. Remont rusza 20 marca, tymczasem Urząd Miasta w Skierniewicach na swoich stronach internetowych już zamieścił poglądową mapę objazdów. Internauci na jednym z portali społecznościowych żartując z jej czytelności, pytają: „co autor miał na myśli?".

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • A może w końcu ktoś zrobi porządek z ulicą Czerwoną? Tam też jest masakra.

    BiLL2017-03-16 19:53:37

  • a kiedy w końcu Urząd zrobi drogę do swojego Zakładu "utrzymania" Miasta bo tam droga wygląda jak na księżycu ,a druga sprawa ile tam firm które płacą podatki nie małe.

    pewnie nikt nie odpowie2017-03-15 08:26:31