skierniewickie.pl

Skierniewice: Ryszard Kaczorowski Honorowym Obywatelem Miasta

Piątek 25.03.2011bru
Skierniewice: Ryszard Kaczorowski Honorowym Obywatelem Miasta. Fot. Wikipedia
Skierniewicka Rada Miasta przyznała podczas trwających obrad tytuł Honorowego Obywatela Miasta śp. Ryszardowi Kaczorowskiemu – ostatniemu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej na Uchodźstwie, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

Wniosek o nadanie tytułu przedstawił prezydent miasta Leszek Trębski. 22 marca ubiegłego roku, na kilkanaście dni przed śmiercią Ryszard Kaczorowski był gościem w Skierniewicach.

- W Skierniewicach jestem po raz pierwszy. Wiem, że jest to miasto z niezwykłą przeszłością, ale i przyszłością – mówił wtedy Ryszard Kaczorowski.

Kilkanaście dni później zginął w katastrofie smoleńskiej.

Podczas wizyty w Skierniewicach prezydent Kaczorowski wyraził gotowość reprezentowania Skierniewic, jako ich honorowy obywatel.

- Ustaliliśmy z rodziną prezydenta Kaczorowskiego, że tytuł odbierze jego małżonka w najbliższym możliwym czasie.

O przyznaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Rada Miejska zdecydowała w rocznicę wizyty prezydenta Kaczorowskiego w naszym mieście. Uchwałę przyjęto jednogłośnie kilkanaście minut temu.
Ryszard Kaczorowski było ostatnim prezydentem RP na Uchodźstwie, w roku1990 przekazał insygnia władzy ówczesnemu prezydentowi Polski Lechowi Wałęsie. Został honorowym obywatelem ponad 30 polskich miast.


bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz