skierniewickie.pl

Skierniewice/Żyrardów: Nowy rozkład jazdy pociągów

Poniedziałek 13.12.2010bru
Wczoraj wszedł w życie nowy rozkład pociągów PKP. Jednak tak naprawdę skutki zmian mieszkańcy mogą odczuć dopiero dzisiaj, jadąc rano do pracy.

Nowy rozkład pociągów PKP wprowadziły 12 grudnia. Do tego czasu nie można było kupować biletów wg nowego rozkładu, bo nikomu, łącznie z personelem dworca,  nie był on znany. Dlatego dzisiaj rano wielu mieszkańców Skierniewic, Żyrardowa oraz innych miejscowości leżących na trasie Łódź-Warszawa, próbowało zakupić bilet.

- Kolejki są wprost niemożliwe, przyszłam na pociąg 15 minut przed czasem, ale nie wiem czy zdążę kupić bilet – mówi pani Agnieszka, mieszkanka Skierniewic pracująca w Warszawie.

Podobnych opinii jest znacznie więcej.

Tymczasem jeszcze na początku grudnia jeden z dwóch przewoźników kolejowych, Przewozy Regionalne poinformowały o zmianach w rozkładzie jazdy tych linii.

- Niektóre pociągi, szczególnie te dalekobieżne będą wycofane z jazdy przez Skierniewice i Żyrardów z powodu planowanych remontów torów na tej linii – mówił Ryszard Cebulski, dyrektor łódzkiego biura Przewozów Regionalnych.

Chodzi przede wszystkim o pociągi kursujące do i z Wrocławia czy Katowic. Dalekobieżne pociągi PKP Intercity będą również omijały nasze miasta.

Kursować będą za to pociągi z Łodzi do Warszawy przez Skierniewice i Żyrardów. Większość pociągów będzie wyjeżdżać z dworca Łodź Fabryczna do Warszawy 31 minut po pełnej godzinie. Ze Skierniewic rano pociągi odjeżdżają m.in. o 6.22, 6.52, 7.22, 8.09 (IR), 8.22, 9.22, 10.22, 11.01 (IR), 11.22.

W związku z pracami remontowymi torowiska, jak ostrzegają przewoźnicy, pociągi mogą przyjeżdżać z piętnastominutowym opóźnieniem. I tutaj czeka nas jeszcze jedna niespodzianka.

Jak się okazuje remont torów został po raz kolejny przełożony. Najpierw miał to być 26 listopada, później termin przełożono na 12 grudnia i właśnie z myślą o remoncie zmieniono rozkład jazdy. Teraz remont się znowu odłoży w czasie, a data jego rozpoczęcia nadal nie jest znana. Urzędnicy z Centrum Realizacji Inwestycji PKP nie chcą zdradzać daty, ale sugerują, że remont rozpocznie się na wiosnę, kiedy będzie lepsza pogoda.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (3)
Dodaj komentarz
  • Wczoraj na kolei chaos. Nawet w wiadomościach o tym mówili. Założę się że jak to sprywatyzują to pociągi będą chodzić jak w zegarku. A do tego czasu lepiej że są takie wpadki - Deutche Bann taniej to kupi. To wszystko jest zaplanowane, mają swoich agentów w PKP;)

    kupa z wąsem2010-12-14 09:08:36

  • Jasne że tak, święta racja. A czego oni się spodziewali w grudniu?? WIOSNY!?

    obserwatorka2010-12-13 23:38:43

  • To jest farsa. Teraz prace zostaną wstrzymane do wieosny bo podobno śnieg im przeszkasza. To ukłądając nowy rozkład nie wiedzieli że w zimę może być śnieg i remontu nie będzie? Ktoś nam tu nieźle mydli oczy

    grufik2010-12-13 13:21:38