skierniewickie.pl

Skierniewice: honorowi krwiodawcy parkują za darmo

Poniedziałek 22.11.2021

18 listopada weszły w życie przepisy, które pozwalają Honorowym Dawcom Krwi bezpłatnie zostawić samochód w skierniewickiej strefie płatnego parkowania.

Nową możliwość wprowadziła zmiana w lokalnym prawie, którą na wrześniowej sesji uchwaliła Rada Miasta Skierniewice. Do bezpłatnego parkowania w centrum od 18 listopada upoważnia specjalna Karta Skierniewickiego Honorowego Dawcy Krwi. Jest ona wydawana wszystkim pełnoletnim mieszkańcom miasta, którzy oddali co najmniej 5 litrów krwi w przypadku kobiet oraz 6 litrów w przypadku mężczyzn.

– Jesteśmy dumni z tego, że skierniewiczanie chętnie oddają krew i aktywnie dzielą się tym dobrem nie tylko w czasie zorganizowanych akcji. Krwi jako leku ratującego życie nie da się zastąpić żadnym innym substytutem, dlatego istotny jest każdy argument motywujący do tej szlachetnej inicjatywy. Mamy nadzieję, że karta uprawniająca do darmowego parkowania zachęci jeszcze więcej mieszkańców do honorowego krwiodawstwa – tłumaczy Anna Walczak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych.

Wzór wniosku o wydanie karty jest dostępny między innymi na stronie internetowej ratusza: www.skierniewice.eu. Wypełniony dokument wraz z załącznikami należy złożyć w Wydziale Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta przy ul. Senatorskiej 12. Przy składaniu wniosku trzeba również okazać dokument poświadczający ilość oddanej krwii. Wydaną kartę należy następnie umieścić za przednią szybą pojazdu, tak aby możliwe było jej odczytanie.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • Tylko skierniewiczanie oddają chętnie krew?? a ludzie z powiatu nie oddają? co za bzdura. mam nadzieje że będzie jakaś nowelizacja tego prawa o ludzi conajmniej z powiatu. najchętniej zacząłbym chodzić gdzie indziej by pokazać ze przyjezdni też oddają bardzo dużo. do przemyslenia SZanowna Rado Miasta....

    urban2021-11-26 15:33:22