skierniewickie.pl

Skierniewice kupią strzelnicę na poligonie

Niedziela 30.05.2010TSA
Skierniewice zakupią 49 hektarów byłego poligonu wojskowego, na których znajduje się strzelnica wraz z budynkami. Decyzję taką podjęli radni na ostatniej sesji rady miasta.

Agencja Mienia Wojskowego wyceniła ten teren na 2,6 mln złotych. Gmina Maków, w której granicach administracyjnych leży cały były poligon wojskowy nie zdecydowała się na wydanie takich pieniędzy.

- Radni podjęli słuszną decyzję. Cena wywoławcza 2,6 mln za 50 hektarów to cena zawrotna. Nie można lekką ręką wydawać publicznych pieniędzy – komentował wójt Makowa Jerzy Stankiewicz.

Skierniewiccy radni postanowili jednak, że miasto stanie do przetargu przede wszystkim dlatego, że jeszcze w 2003 kupiło większość byłego poligonu o wielkości 106 hektarów.  Teraz chciałoby dokupić leżącą w samym środku poligonu strzelnicę.  Przeznaczono na to 3 mln złotych.

Nadal jednak trwa spór Skierniewic z Makowem. Miasto stara się o włączenie byłego poligonu w granice administracyjne Skierniewic. Dzięki temu będzie je mogło zagospodarować.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (3)
Dodaj komentarz
 • Może wreszcie Skierniewice staną się atrakcją regionu?

  Daro2010-06-01 12:43:30

 • Pomysł może dobry pod warunkiem wykorzystania tego terenu pod dochodową inwestycję.Może panie wójcie schować dawne urazy i pomóc w zagospodarowaniu tej inwestycji.Mogą na tym też skorzystać mieszkańcy makowa i gminy maków.

  ES2010-05-30 14:49:27
  • Teren na pewno bardzo atrakcyjny i dobrze jeśli będzie nalezał do Skierniewic, bo to i dla Makowa korzystnie będzie. Gorzej jesli, kupiony za cięzkie miliony, zostanie później oddany za pół darmo jakiemuś "inwestorowi", co obieca że zbuduje na nim uzdrowisko...

   maybe2010-05-31 09:05:25