skierniewickie.pl

Skierniewice wymieniają oświetlenie na ledowe

Czwartek 11.01.2018źródło: UM Skierniewice

Do końca roku ma zostać przeprowadzona kompleksowa modernizacja oświetlenia ulicznego na technologię LED w Skierniewicach. Inwestycja ta ma znacznie poprawić bezpieczeństwo w mieście. W ramach tego zadania dodatkowo doświetlonych zostanie też 40 przejść dla pieszych.

Inwestycja ta ma zostać zrealizowana do końca bieżącego roku. To efekt analizy problemów zgłaszanych przez mieszkańców podczas spotkań z przedstawicielami skierniewickiego ratusza.

– Wyznacznikiem standardów będzie oświetlenie zamontowane przy ul. Armii Krajowej. Już wkrótce na terenie miasta pojawią się kolejne nowoczesne diody, które poprawią bezpieczeństwo drogowe – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Jak będą wyglądać skierniewickie drogi można podejrzeć m.in.: na ulicach: Armii Krajowej, Marii Skłodowskiej - Curie oraz ulicy Strobowskiej, gdzie takowe oświetlenie funkcjonuje już od kilku miesięcy.

Bezpieczniej na przejściach dla pieszych

W 2018 roku w budżecie miasta zaplanowano dodatkowo środki na doświetlenie czterdziestu przejść dla pieszych.

– Po uzgodnieniach z Komendą Miejską Policji, analizie statystyk związanych z wypadkowością oraz konsultacjach z mieszkańcami zdecydowaliśmy się doświetlić najbardziej niebezpieczne przejścia dla pieszych – informuje Krzysztof Jażdżyk. - Zależy nam na tym, aby skierniewiczanie czuli się bezpiecznie szczególnie po zmierzchu, kiedy widoczność nie zawsze jest odpowiednia.

 

 

Jaśniej zrobi się na pasach w rejonie: Armii Krajowej/ Starbacicha; Mszczonowskiej (wszystkie), Jagiellońskiej (2 szt.), Strykowskiej, Prymasowskiej (3 szt.), Wyszyńskiego/ Hibnera, Dworcowej (PKP), Mszczonowskiej/ Rynek, Sobieskiego 16 K, Al. Rataja i Al. Rataja/ Rybickiego, Konstytucji 3 Maja (Starostwo), Al. Rataja /Mazowieckiej, Reymonta (3 szt.), Piłsudskiego (zejście do Rzecznej), Piłsudskiego/ Kozietulskiego (2 szt.), Jagiellońskiej/ Żwirki, Pomologicznej (OSiR) (2 szt.), Niepodległości (3 szt.), Kopernika (Parking), Reymonta (Dekada), Kozietulskiego (Cmentarz), Łódzkiej (CPN) czy Domarasiewicza (Biedronka).

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (2)
Dodaj komentarz
  • Na A.Krajowej między ul. Sucharskiego i Kpt.Hali wiele osób ze swoimi pupilami przechodzi na pola po drugiej stronie ulicy, tam jest horror po zmroku, stare latarnie kiepsko oświetlają ulice na tym odcinku. Kierowcy w tym miejscu są bez szans, tam będzie dochodziło do potrąceń, dodatkowo na tym odcinku znajdują się przystanki autobusowe co przy kiepskim oświetleniu naraża ludzi na niebezpieczeństwo. Nasi radni chwalą się że czasami jeżdżą autobusami MZK by z perspektywy mieszkańców popatrzeć co można zmienić, ale jakoś nie widzą zagrożenia w tej okolicy spowodowanego złym oświetleniem.

    aha2018-01-23 11:45:17

  • Szkoda, że nikt nie pomyślał o przejściu przy Mickiewicza 12, gdzie stare lampy, o ile w ogóle działają, nie obejmują przejścia swoim słabym światłem. Jak wiemy Mickiewicza często jest "torem wyścigowym" dla odwiedzjących Drugi Dom i nie tylko, w związku z tym, przejście to jest wyjątkowo niebezpieczne.

    prawie rozjechany2018-01-11 11:31:43