skierniewickie.pl

Skierniewicki zalew wyróżniony w ogólnopolskim konkursie

Wtorek 28.05.2019

Modernizacja skierniewickiego Zalewu Zadębie została wyróżniona w konkursie na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w województwie łódzkim.

Konkurs jest znaną inicjatywą Towarzystwa Urbanistów Polskich. Skierniewicki projekt został zauważony w ramach kategorii "Przestrzeń w zieleni". Zalew Zadębie to największy obszar rekreacyjno-wypoczynkowy w mieście. Jak czytamy w uzasadnieniu werdyktu, skierniewicka modernizacja wpłynęła na poprawę jakości życia mieszkańców, a jednocześnie stworzyła przestrzeń publiczną przyjazną dla wszystkich jej użytkowników, niezależnie od preferowanej aktywności.

– Myślę, że mieszkańcy Skierniewic oraz goście, którzy przyjeżdżają do naszego miasta już dawno pozytywnie zrecenzowali tę inwestycję. Potwierdzeniem niech będzie ilość osób odwiedzających to rekreacyjne serce miasta. Niemniej jednak tego typu branżowe wyróżnienia cieszą. Jesteśmy dostrzegani nie tylko przez odbiorców realizowanych projektów, ale także przez urbanistów – podkreśla Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.


Remont zalewu był elementem większego zadania, które polegało na ogólnym podniesieniu atrakcyjności infrastruktury turystycznej Miasta Skierniewice. W ramach projektu został także poprowadzony w mieście nowy szlak wycieczkowy oraz utworzony profesjonalny Punkt Informacji Turystycznej. Całe zadanie warte ponad 8,6 mln złotych było dofinansowane kwotą blisko 6 mln złotych, pozyskaną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz