skierniewickie.pl

Skierniewickie służby dyskutowały o zagrożeniach związanych z koronawirusem

Czwartek 27.02.2020

Miejskie służby, przedstawiciele szpitala oraz lokalnej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotkali się w środę (26.02) na wspólnym posiedzeniu w Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Celem była wymiana informacji, związanych z zagrożeniem wystąpienia w Polsce przypadków zakażenia koronawirusem. Spotkanie sztabu kryzysowego zwołał Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. Chodziło o wymianę informacji dotyczących przygotowania miejskich służb do potencjalnego wystąpienia podejrzeń zakażeń niebezpiecznym wirusem. Swoje procedury działania zreferowali przedstawiciele między innymi Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

– Wspólne spotkanie było okazją do bezpośredniej wymiany informacji pomiędzy jednostkami działającymi na terenie naszego miasta. Prewencyjne i profilaktyczne działanie w tym przypadku ma ogromne znaczenie. Uczestnicy naszego sztabu przedstawili swoje procedury i przedyskutowali ich koordynację również z uwzględnieniem działań samorządu – poinformował po spotkaniu Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Goście jednomyślnie podkreślili, że wyjątkowo ważne w przypadku zagrożenia wirusem jest zachowanie podstawowych zasad higieny. Pracownicy Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zwracali uwagę chociażby na dokładne mycie rąk. SANEPID w Skierniewicach w tym zakresie już od początku roku prowadzi pilotażowy program, który na celu ma edukację szczególnie najmłodszych mieszkańców miasta.

Jak prawidłowo myć ręce? Instrukcja Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w swoich mediach społecznościowych informuje także o procedurze na wypadek podejrzenia u siebie zakażenia. Stacja zaleca, by osoby z objawami zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 lub mające kontakt z osobą chorą lub zakażoną wirusem, nie wychodziły do miejsc publicznych i telefonicznie kontaktowały się z infolinią 800 190 590 lub Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną
w Skierniewicach. Tel. 46 833-46-00 (w godz. 7.30-15.05) po godz. 15.05 – Tel. 509 425 343.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz