skierniewickie.pl

Spacer ze Świętym Mikołajem nad zalewem Zadębie

Wtorek 08.12.2020

Nowa idea i szczytny cel. Za nami wyjątkowa, charytatywna odsłona Mikołajek nad Zalewem Zadębie.

Spacer ze św. Mikołajem , to tegoroczna propozycja Stowarzyszenia Razem dla Skierniewic, we współpracy z miejskim samorządem na spędzenie 6 grudnia. Wydarzenie miało nie tylko podkreślić jedność skierniewiczan w trudnym czasie pandemii, ale również pomóc Dominice i Zuzi Augustyniak.

Oczywiście chodziło także o formę aktywnego wypoczynku – spędzenia choć kilku chwil na świeżym powietrzu. W tych niespokojnych czasach odrobina relaksu jest nam wszystkim bardzo potrzebna. Dlatego punktualnie o godz. 13:00 nad miejskim Zalewem od strony ul. Konwaliowej, można było spotkać Św. Mikołaja i jego pomocników. Wszyscy zapraszali do wspólnych zdjęć i zakupu cegiełek charytatywnych na rzecz dwóch wspaniałych dziewczynek - Dominiki i Zuzi Augustyniak. Na ofiarodawców czekały gadżety świateczne w tym m. in.: kalendarze adwentowe, mikołaje w czekoladzie, a także lampki choinkowe i czapki świętego mikołaja. Skierniewiczanie kolejny już raz udowodnili, że są zakochani w pomaganiu i odpowiedzieli na apel organizatorów . Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych udało się zebrać 3565 zł!

- Za nami z jednej strony nowa formuła Mikołajek, a z drugiej kontynuacja konkretnej idei. Pomaganie stało się integralnym elementem naszej miejskiej tożsamości - powiedział podczas spotkania prezydent Krzysztof Jażdżyk. - Skierniewiczanie są zakochani w pomaganiu od wielu lat, udowadniają to na każdym kroku. Nie inaczej było i 6 grudnia. Dziękuję za każdą przekazaną złotówkę.

- W ostatnich latach wielokrotnie spotykaliśmy się, aby wspierać tych, którzy wskutek różnych losowych sytuacji potrzebują pomocy. Tegoroczne Mikołajki były więc nawiązaniem do pięknej, budującej idei. Chcieliśmy pokazać, że mimo trudnych czasów wciąż jesteśmy razem – na dobre i na złe - dodaje Barbara Widulińska.

Każdy z nas zapewne czuje się w jakiś sposób zmęczony sytuacją, jaka nadeszła w tym roku. Potrzebujemy choć odrobiny ciepła i radości, jaką daje przeżywanie Bożego Narodzenia. Mamy nadzieję, że czas spędzony nad Zalewem, wlał w Wasze serca trochę optymizmu w 2020 roku.

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz