skierniewickie.pl

Spotkanie prezydenta Skierniewic z mieszkańcami

Poniedziałek 13.07.2020

Instalacja dodatkowego wyposażenia, oświetlenie chodnika oraz temat uzupełnienia zabawek dostępnych na placu zabaw - to wnioski, jakie płyną ze spotkania skierniewickich samorządowców z mieszkańcami bloków przy ulicy Trzcińskiej i Kopernika.

Mieszkańcy zamieszkujący wspomniany rejon miasta wnioskowali między innymi o montaż dodatkowych koszy na śmieci, ławek z oparciem, z których mogłyby skorzystać osoby starsze oraz dodatkowego oświetlenia chodnika między blokami. Ważnym elementem spotkania była także dyskusja dotycząca funkcjonowania placu zabaw. Rodzice dzieci podkreślili potrzebę zainstalowania dodatkowych zabawek dla starszych dzieci. Jak zapewniał obecny na spotkaniu prezydent, część poruszanych problemów zostanie rozwiązana już w najbliższych dniach.

- Niemal od ręki możemy zainstalować dodatkowe kosze na śmieci czy ławki. Te elementy mamy w magazynach, więc ich montaż to kwestia kilku dni. Jeśli chodzi natomiast o oświetlenie, zarządzanie częścią chodnika znajduje się po stronie ratusza, a reszta jest w gestii spółdzielni mieszkaniowej. Spotkam się więc z prezesem i ustalimy rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące dla mieszkańców - podkreślał prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Tematem atrakcji na placu zabaw ma zająć się Zakład Utrzymania MIasta, który przygotuje odpowiedni projekt, uwzględniający wskazane przez rodziców zabawki. Jest szansa, że nowe rozwiązania zostaną zainstalowane jeszcze w tym roku. Zebrani na spotkaniu mieszkańcy odnosili się także do kwestii parkingu usytuowanego na terenie Przedszkola nr 3. Pytali między innymi o możliwość udostępnienia ogrodzonego placu do parkowania dla mieszkańców.

- Teren objęty jest pięcioletnią gwarancją i obecnie nie możemy jeszcze ingerować w jego docelowe wykorzystanie - podsumował dyskusję prezydent.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz