skierniewickie.pl

Strategia Rozwoju Elektromobilności w Skierniewicach – kolejne spotkanie z mieszkańcami

Poniedziałek 27.01.2020

7 lutego w sali konferencyjnej skierniewickiego ratusza przy ul. Senatorskiej 12 odbędzie się kolejne spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami miasta, poświęcone opracowaniu w Skierniewicach Strategii Rozwoju Elektromobilności.

Projekt ma za zadanie opracowanie kompleksowego i szczegółowego planu rozwoju elektromobilności oraz analizę i ocenę możliwych do zrealizowania w mieście inwestycji. Co istotne, opracowanie bierze pod uwagę zarówno potrzeby poszczególnych mieszkańców, jak i przegląd dotychczas realizowanych inicjatyw. Nie bez znaczenia jest także skoordynowanie nowego dokumentu z już istniejącymi dokumentami planistycznymi i strategicznymi. Każda gmina opracowująca strategię rozwoju elektromobilności, otwiera się na nowe perspektywy. Popularyzacja nowych rozwiązań pozytywnie wpłynie nie tylko na redukcję emisji zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego, ale także na ogólny rozwój samorządu. Gałęzią, która odczuje to najmocniej będzie bez wątpienia transport oraz mikrotransport miejski.

Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 7 lutego br. o godz. 10 w sali konferencyjnej przy ul. Senatorskiej 12 w Skierniewicach.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz