skierniewickie.pl

Sympozjum „Dar Życia” w najbliższą sobotę

Wtorek 02.04.2019

Wyjątkowi goście, wykłady, porady, a na koniec wieczernik parafialny - tak w skrócie przedstawia się program czternastej edycji Sympozjum Dar Życia. Spotkanie odbędzie się w sobotę (6.04) w kinoteatrze Polonez oraz kościele św. Stanisława.

To już czternasta edycja sympozjum, którego patronem jest Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba i prezydent Krzysztof Jażdżyk. W tym roku odbywa się pod hasłem „W Mocy Bożego Ducha".- Sympozjum Dar Życia to przestrzeń i miejsce, gdzie głosimy pochwałę życia. Tutaj spotykamy się, aby dziękować za to, że żyjemy oraz za to, że ten dar jest obfity i wciąż niezużyty –mówi ks. Grzegorz Gołąb.

W tym roku spotkanie zainauguruje jutrznia za nienarodzonych w Kinoteatrze Polonez. Punktualnie o godz. 9:00 na scenie zobaczymy i usłyszymy muzykę Pawła Bębenka i połączone chóry z parafii św. Stanisława i Parafii Wojskowej Wniebowzięcia NMP. Następnie głos zabierze organizator spotkania ks. Grzegorz Gołąb, który powita gości i oficjalnie otworzy XIV sympozjum. Następnie wysłuchamy czterech wykładów tematycznych:

- o godz. 9:50 Jolanty Kałużnej -„Poprawa relacji w rodzinie antidotum na problemy psychiczne dzieci"
- o godz. 10:35 Bogdana Białeckiego –„Walka z wiatrakami? Wychowanie młodzieży w czasach upadku zasad i autorytetów"
- o godz. 12:00 red. Małgorzaty Bartas – Witan – „O Życiu które jest darem"
- o godz. 12:20 dr. Błażeja Kmieciaka – „Dlaczego Życie jest cudem?".

Podczas przerwy kawowej, jak co roku będzie można skorzystać z indywidualnych spotkań przy stoiskach tematycznych.: Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, Różaniec Rodziców, Kręgi Domowego Kościoła, Centrum Życia i Rodziny, Wspólnota Trudnych Małżeństw Suchar, Centrum Edukacyjno -Terapeutyczne lungo, Instytut Ordo luris, Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii, Księgarnia i wiele innych.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz