skierniewickie.pl

Szczepienia przeciw grypie dla mieszkańców Skierniewic

Środa 09.09.2015UM Skierniewice

Do 30 listopada można się szczepić przeciw grypie. Skierniewiccy seniorzy zapłacą za to tylko 5 złotych.

W akcji biorą udział przychodnie zdrowia w Skierniewicach. Akcja szczepień ochronnych jest skierowana do wszystkich, a seniorzy za szczepionki zapłacą jedynie 5 złotych.


- Szczepienia przeciw grypie pozwalają uniknąć powikłań tej choroby. - mówi dr n. med. Tadeusz Bujnowski z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. St. Rybickiego w Skierniewicach. - Jest to szczególnie ważne właśnie dla seniorów, bo takie powikłania są dla tej grupy wiekowej bardzo groźne. - dodaje lekarz.


- Szczepienia dla osób starszych, które ukończyły 60. rok życia, współfinansowane są z budżetu miasta – mówi Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic. – Wzorem lat ubiegłych, współfinansujemy zakup 950 szczepionek. Mieszkańcy Skierniewic, którzy urodzili się w 1955 roku i starsi płacą tylko 5 zł.


Mieszkańcy Skierniewic, którzy zgłaszają się do przychodni, powinni mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (5)
Dodaj komentarz
 • Chodziło o termin szczepienia do 30 listopada, a nie żadne dzielenie

  Emerytka seniorka2018-10-11 13:44:44

 • To ściema. Wyczytałam iż dzielić się można do 30 listopada. Dzisiaj chcę się zaszczepić jako seniorka (69) i kazano mi zapłacić 30 czy 35 zł bo skończyły się te dla seniorów. To ile było tych szczepionek? Tylko dla tych pierwszych? Ja chcę się teraz wszczepić.

  Emerytka senorka2018-10-11 13:40:34

 • dla seniorów to jeszcze jestem w stanie zrozumieć bo faktycznie mają mniejszą odporność. Ale my młodzi ? zamiast się szczepić trzeba o siebie dbać cały rok, uprawiać sport zdrowo się odżywiać, robić badania kontrolne. Ja się nigdy nie szczepiłam i naprawdę nie choruję. Jeśli już to mam infekcje, które spokojnie można wyleczyć lekami przeciwzapalnymi. Trzy dni i po wszystkim.

  Jolka2015-09-17 22:32:30
  • Mnie jak zaczyna rozkładać to staram się wygrzać, nasmarować plecy czymś rozgrzewającym. Zrobię sobie herbatę z dużą ilością cytryny lub dzikiej róży i na wieczór biorę przeciwzapalnie ibufen. Drugiego dnia to samo plus gorący rosołek i koktajl z owoców takich jak czarna porzeczka, maliny, borówki. Z reguły naprawdę szybko przechodzi.

   Ksia2015-09-21 11:51:40
   • Z herbaty w połączeniu z cytryną uwalniany jest tlenek glinu, który z kolei uszkadza nam komórki nerwowe w mózgu, można alhaizmera się nabawić. Oczywiście jak się wyjmie herbatę z kubka i zostanie sam wywar jak najbardziej można dodać cytryny. Nie wolno tylko łączyć liści z cytryną.

    szeptucha2015-09-21 11:58:52