skierniewickie.pl

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w Skierniewicach

Wtorek 18.08.2020

Szlachetna Paczka przez pandemię potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Trwają poszukiwania wolontariuszy w Skierniewicach.

Osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, rodziny, w których brak wystarczającej ilości sprzętu wyklucza dzieci nie tylko z nauki zdalnej, ale też z rozrywki i integracji z rówieśnikami, tak ważnej w młodym wieku, osoby, które nagle utraciły pracę, a także mali przedsiębiorcy. To grupy osób najbardziej dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Między innymi do nich dotrzeć z mądrą pomocą chce w tym roku Szlachetna Paczka, jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.

Zostając wolontariuszem, możesz sprawić, że ten trudny rok 2020 skończy się szczęśliwie dla rodzin i samotnych osób w potrzebie. Nie pozwól, aby ktoś, kto miał mniej szczęścia, został sam.

Aby zostać wolontariuszem musisz mieć ukończone 16 lat. Jeśli masz mniej niż 18, Twój opiekun lub rodzic musi wyrazic pisemną zgode na Twój udział w wolontariacie- wtedy odwiedzasz Rodziny wrac z pełnoletnimi wolontariuszami. Jeśli masz ukończone 18 lat wtedy stajesz się pełnoprawnym opiekunem Rodzin. Jeśli lubisz ludzi, chcesz pomagac i się rozwijać możesz być pewny, że wolontariat w Paczce jest dla Ciebie. Zgłoszenie należy wysłać poprzez stronę www.superw.pl (wybierz rejon Skierniewice). Po zgłoszeniu zostaniesz zaproszony na spotkanie z osobą zajmująca się koordynacją Paczki w Skierniewicach i odbedziesz szkolenie on-line.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz