skierniewickie.pl

Szpital zaprasza do Szkoły Rodzenia

Czwartek 02.11.2017

6 listopada br. o godz. 18 odbędzie się otwarte spotkanie z przyszłymi mamami i ich partnerami, chcącymi wziąć udział w bezpłatnej Szkole Rodzenia.

Spotkanie odbędzie się w świetlicy szpitalnej (ul. Rybickiego 1, na tyłach budynku administracji szpitala) i będzie poświęcone omówieniu spraw organizacyjnych udziału uczestniczek i ich partnerów w kursie. Chętne do udziału przyszłe mamy powinny zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający ich tożsamość.

Zajęcia trwają 6 tygodni i odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach wieczornych. Zapisy prowadzone są od poniedziałku do piątku w godz. 7-15 pod numerami telefonu: 691 667 139 lub 517 023 555 lub podczas spotkania 6 listopada.

Ramowy plan kursu Szkoły Rodzenia

 

 

Moduł położniczy:

Model Równowartościowego (komplementarnego) „Dwurodzicielstwa"- uzupełnianie się dwojga rodziców w pełnieniu ról opiekuńczych i w nawiązywaniu więzi z dzieckiem.

Fizjologia ciąży:
1. Przygotowanie do porodu – rola partnera
2. Zwiastuny porodu
3. Fazy porodu
4. Poród droga c. cesarskiego
5. Sposoby radzenia z bólem porodowym
6. Połóg
7. Karmienie piersią
8. Dieta w połogu i okresie karmienia piersią
9. Spotkanie z lekarzem Położnikiem

 • ćwiczenia ogólnorozwojowe, oddechowe i relaksacyjne
 • projekcje filmów dotyczących porodu
 • aspekty prawne dotyczące macierzyństwa

Moduł opieka nad noworodkiem:

1. Pielęgnacja noworodka
2. Instruktaż -kąpiel noworodka
3. Spotkanie z neonatologiem/pediatrą
4. Projekcja filmów dotyczących opieki nad noworodkiem.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (3)
Dodaj komentarz
 • Gdybyscie zdecydowali sie na skorzystanie ze szkoly, a pozniej zlozyloby sie tak ze urodzicie gdzies indziej szpital wystWi fakture 400zl. Oczywiscie w umowie informacji o oplacie nid ma

  Upieczony tata2017-11-07 21:09:19
  • I słusznie. Wszystkie szkoły w okolicy są płatne, tylko ta w szpitalu w Skierniewicach jest bezpłatna. Szkoła rodzenia jest swego rodzaju zachętą do porodu właśnie w Skierniewicach. Trudno mieć pretensje do szpitala, że w ten sposób konkuruje z innymi ośrodkami. Coś za coś

   odpowiedź2017-11-07 22:24:39