skierniewickie.pl

Tankowanie paliwa? Najdrożej w Skierniewicach…

Środa 12.07.2017

Paliwo w Skierniewicach jest nawet o kilkadziesiąt groszy droższe niż w okolicznych miastach. Dlaczego np. za litr oleju napędowego w naszym mieście trzeba zapłacić 4,31 zł gdy w tym samym czasie w nieodległej Rawie Mazowieckiej może kosztować 4,06 zł?

Polski rząd planuje podwyżkę cen paliw w kraju, tymczasem w Skierniewicach tankowanie baku już jest najdroższe w całym regionie.

- Nie mogę zrozumieć, dlaczego różnica w cenie paliw może sięgać nawet 30 groszy w stosunku do stacji w okolicznych miastach. Podczas tankowania do pełna opłaca się pojechać nawet kilkadziesiąt kilometrów dalej i poszukać tańszego paliwa. – narzeka pan Andrzej ze Skierniewic.

Jak się okazuje ceny paliwa w Skierniewicach znacząco różnią się już od kilku lat. Pytani o powody takiego stanu pracownicy stacji odsyłają do przełożonych. Z tymi jednak trudno się skontaktować.

- W naszym mieście obowiązuje tzw. zmowa paliwowa. Chodzi o to, że lokalni sprzedawcy narzucili ceny na takim pułapie, który każdemu z nich jest na rękę. Nikt nie chce rezygnować z dodatkowych dochodów. – mówi anonimowo jeden z pracowników lokalnych stacji paliw.W opinii mieszkańców, nadzieją na przerwanie tego procederu była budowa stacji BP przy Al. Rataja. Stacja nie jest ajencją, w której na zasadzie franczyzy ajent uruchamia punkt, ale marżę ustanawia samodzielnie. BP w Skierniewicach jest więc częścią sieci tego koncernu, który stosuje własną politykę cenową. Jak się okazuje – po „wejściu" do Skierniewic, koncern zamiast obniżyć ceny, co zmusiłoby pozostałych dystrybutorów do tego samego, utrzymał je na dotychczasowym poziomie w zamian oferując standardowy system motywacyjny w postaci kart payback jako element zwiększający konkurencyjność tej stacji względem pozostałych. Ceny na tej stacji są nawet wyższe niż u lokalnej konkurencji.

- Każdy chce zarobić jak najwięcej, tylko dlaczego ten mafijny haracz musimy płacić my wszyscy? W Skierniewicach paliwo jest droższe niż w Warszawie! – dodają rozgoryczeni kierowcy. I... płacą...

Obniżenie cen przez BP nie tylko zmusiłoby do urealnienia cen przez pozostałych dystrybutorów, ale sprawiłoby, iż ten koncern miałby szanse na zdominowanie całego skierniewickiego rynku paliw. Wygląda jednak na to, że na takiej konkurencyjności nie zależy managerom regionalnym tej korporacji.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (14)
Dodaj komentarz
 • Jak była druga stacja Orlenu na Mszczonowskiej było taniej. Od kąd ja zlikwidowano tak się dzieje, ja tankuje na orlenie poza Skierniewicami jak jadę po trasie to Rawa, Brzeziny leje ropy do pełna na widoku żadko mi się zdarza tankować. A BP Zawsze miało wysokie ceny wszędzie wiec czego się spodziewali dając zezwolenie...gruszek na wierzbie. Ha Ha.

  MOBILEK2017-07-16 22:17:24

 • widocznie posiadaczom stacji paliw w skierkach miasto wydaje się aż tak atrakcyjne,że postanowili byśmy to właśnie my tu więcej płacili ... no tak w końcu jest gdzie tu spędzać miło czas..chociażby nad ,,naszym,, zalewem...przystosowanym tylko do potrzeb rybaków...............

  mieszkanka2017-07-14 16:21:39

 • najdroższe paliwo na "wsi" Skierniewice bo tutaj kwitnie biznes i seks

  jaro2017-07-14 14:36:25

 • Należy otworzyć jeszcze ze dwie lub trzy stacje i będzie taka konkurencja, że ceny będą musiały spaść. Problem w tym, że prezydent i jego radni nie dadzą więcej zezwoleń na budowę takich obiektów, bo MZK by zbankrutowało. Powinniśmy przyglądać się którzy radni będą bojkotować budowę nowych stacji, wybory coraz bliżej.

  Alfa2017-07-14 07:45:26
  • Należy obserwować decyzje radnych przez trochę więcej niż rok, czy dadzą otworzyć kolejne stacje. Jeśli nie to znaczy , że biorą dole od już istniejących stacji i tyle w temacie.

   echo2017-07-15 23:49:25

 • Ceny w Sk-cach są standardowo o 20-30 gr. wyższe od tych w Warszawie. Codziennie obserwuje różnice na stacjach w obu miastach. Któryś z pracowników stacji w artykule anonimowo wspomniał o zmowie cenowej. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zgłosić do UOKIK. Z pewnością się zainteresują: http://konkurencja.uokik.gov.pl/ochrona-sygnalistow/

  Kierowca2017-07-13 11:07:27