skierniewickie.pl

Teren wokół CEKiS będzie na nowo zagospodarowany

Piątek 13.08.2021

Rozpoczynają się prace nad modernizacją terenu pomiędzy budynkami Centrum Kultury i Sztuki oraz kinoteatru Polonez. Powstanie tam m.in. stopniowany amfiteatr.

W planach jest m.in. stworzenie dwóch nowych placów, które będą stanowiły miejsce do realizowania inicjatyw kulturalnych, na przykład wystaw czy koncertów. Nie bez znaczenia jest także wykorzystanie przestrzeni przed nową zewnętrzną sceną CKiS. Tam, poprzez ukształtowanie terenu, powstanie stopniowany amfiteatr.

- To nowe otwarcie dla kulturalnych inicjatyw. Do dyspozycji będzie komfortowa, przemyślana przestrzeń, która będzie jedynie czekała na kreatywne zagospodarowanie. Tworzymy kompleksowe kulturalne centrum naszego miasta. Z niecierpliwością czekam na finał prac - tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Nie zabraknie infrastruktury technicznej, elementów małej architektury, ławek oraz efektownych iluminacji. Całość dopełnią elementy zieleni, przestrzeń do ekspozycji rzeźb oraz nowe ciągi piesze i rowerowe. Powstaną trawniki, posadzone zostaną krzewy, żywopłoty oraz drzewa - brzozy, klony czerwone oraz graby.
Oblicze zmieni także dojście do Centrum Kultury i Sztuki od strony ulicy Reymonta. Szerokie wprowadzenie do nowej przestrzeni zostanie uzupełnione o elementy ekspozycyjne. Dookoła budynku zostaną zorganizowane parkingi. Łącznie powstanie 85 miejsc, w tym 62 za budynkiem, 15 od strony ulicy Strakacza oraz 8 przed głównym wejściem.

- Od lat z powodzeniem sprawdza się nasze założenie, że inwestycje warto realizować kompleksowo. Modernizacja CKiS, na którą pozyskaliśmy zewnętrzne środki finansowe, to ogromny krok w stronę rozwoju infrastruktury instytucji kultury w naszym mieście. Nie chcemy, by wspaniałemu nowoczesnemu obiektowi, towarzyszył niezagospodarowany teren obok, stąd idea rozwinięcia inwestycji w centrum naszego miasta - dodaje prezydent.

Przypomnijmy, że dobiega końca modernizacja budynku Centrum Kultury i Sztuki. To jedna z większych inwestycji w obiekty kultury w ostatnim czasie. Realizowane zadanie odmieni techniczne właściwości budynku, a także zwiększy funkcjonalność wewnętrznych przestrzeni Centrum Kultury i Sztuki. Nowa sala koncertowa czy odremontowana przestrzeń artystycznej piwnicy to tylko dwie istotne nowości spośród wielu, jakie są obecnie przygotowywane dla mieszkańców.

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz