skierniewickie.pl

Tereny Inwestycyjne przy ul. Rybickiego

Czwartek 13.07.2017artykuł sponsorowany

Zakończyły się już prace przy uzbrajaniu w infrastrukturę techniczną, terenu inwestycyjnego przy ul. Rybickiego. Powstał dzięki temu sześciohektarowy kompleks przygotowany pod potrzeby przyszłego inwestora. Obejrzyjcie efekty prac!

Działka położona przy ulicy Rybickiego wchodzi w skład Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wielu potencjalnych inwestorów zainteresowanych tą nieruchomością odwiedziło już nasze miasto. W czasie rozmów przeprowadzonych z potencjalnymi zainteresowanymi wynikało, że głównym powodem dla którego dotychczas nie sfinalizowano transakcji, jest brak odpowiedniej infrastruktury.

- Dlatego Miasto Skierniewice wystąpiło z wnioskiem i uzyskało dofinansowanie na realizację inwestycji przy ul. Rybickiego, polegającej na podniesieniu jakości terenów inwestycyjnych. Zadanie kosztowało 4.682.806,80 zł z czego 3.069.010,00 zł uzyskaliśmy z dofinansowania przyznanego miastu przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Na efekty prac przy Rybickiego nie trzeba było długo czekać - Jestem w trakcie rozmów z potencjalnymi zainteresowanymi i wierzę, że już niebawem będę mógł przedstawić ich efekty. – dodaje prezydent Krzysztof Jażdzyk.

Przypomnijmy w marcu br. rozpoczęto roboty budowlane związane z uzbrojeniem terenu o powierzchni 6,81 ha, zlokalizowanego przy ul. Rybickiego. Niewykorzystane dotychczas tereny inwestycyjne wyposażono w infrastrukturę techniczną.W ramach uzbrajania terenu, realizowany został duży zakres prac obejmujący m.in:
- budowę trzech zjazdów z ulicy Rybickiego, które pozwolą na połączenie działek z istniejącym układem drogowym. (zgodnie z planowanym zagospodarowaniem terenu, działka zostanie podzielona na trzy części o powierzchni ponad 2 ha)
- kanalizację deszczową - budowa kanału wraz z zbiornikiem retencyjnym
- budowę kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – tłocznej
- budowę sieci energetycznej
- budowę sieci teletechnicznej

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz