skierniewickie.pl

Trwa przebudowa ul. Rawskiej. Inwestycja będzie gotowa w październiku

Wtorek 21.04.2020

Trwa największe miejskie zadanie inwestycyjne tego roku – przebudowa ulicy Rawskiej na odcinku od ul. Mszczonowskiej do Al. Niepodległości. Inwestycja zostanie zakończona w październiku.

Zdecydowanie najwięcej prac wykonano na odcinku od ul. Mszczonowskiej do kościoła św. Stanisława. Wykonawca z Piotrkowa Trybunalskiego ułożył tam bowiem pierwsze fragmenty chodników i zatoczek postojowych. Wykonał także część podbudowy pod przyszłą drogę. Stanęły pierwsze stylowe latarnie. W związku z pracami archeologicznymi, najwięcej do zrobienia nadal pozostaje od strony Alei Niepodległości, gdzie ma powstać nowe rondo. Na ten moment trwają tam prace ziemne. Powstają też kolejne chodniki. Jak słyszymy w wydziale dróg i komunikacji prace przebiegają tam zgodnie z harmonogramem.

 Najważniejszymi elementami modernizacji jest przebudowa skrzyżowań ulicy Rawskiej. Chodzi tu zarówno o skrzyżowanie z aleją Niepodległości i ulicą Mszczonowską, jak i te z mniejszymi ulicami: Mireckiego, Długą, Ogrodową oraz Św. Stanisława.

W ramach planowanego zadania ulica na całym odcinku ul. Rawska zostanie poszerzona do szerokości od 5,5-6 metrów. Wykonany zostanie nowy chodnik oraz fragmenty ścieżki pieszo-rowerowej. Powstanie blisko 40 miejsc. Co ważne, na skrzyżowaniu Rawskiej i Niepodległości wybudowane zostanie rondo z pięcioma wlotami, co pozwoli bezkolizyjnie wyprowadzić ruch z ul. Kilińskiego. Dopełnieniem będą nowe nasadzenia drzew i krzewów oraz stylowe oświetlenie. Przebudowa objęła również instalacje podziemne, prowadzone między innymi przez Skierniewicką Energetykę Cieplną. W ramach prac prowadzonych przez miejską spółkę ciepłowniczą w pierwszym etapie wykonane 200 m ciepłociągu, spinającego w pierścień system ciepłowniczy w rejonie ścisłego centrum miasta. Rozwiązanie takie wpłynie znacząco na poprawę niezawodności i bezpieczeństwa dostaw ciepła.

- To szczególnie ważne zadanie jeśli chodzi o zabezpieczenie części centrum na wypadek potencjalnej awarii. Tworzony pierścień zepnie centrum miasta, dając nowe źródło zasilania nitki idącej w stronę dalszego fragmentu ulicy Rawskiej, ulicy Trzcińskiej czy Cichej. Po zrealizowaniu tej inwestycji na wypadek jakiejkolwiek awarii będzie można przepiąć zasilanie i w sposób ciągły dostarczać ciepłą wodę - tłumaczy Mateusz Jarczyński Prezes Energetyki Cieplnej w Skierniewicach.

Prowadzone prace generują spore utrudnienia dla kierowców, którzy muszą poruszać się w tym rejonie. Przejazd Rawską czy przez skrzyżowania z ulicami dolotowymi dozwolony jest głównie dla mieszkańców i pojazdów zaopatrzenia. W całym rejonie ustawiono tymczasowe oznakowanie, dlatego jazda na tzw. pamięć może kosztować stracony czas i nerwy. O ile to możliwe prosimy o omijanie remontowanego fragmentu miasta.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do października 2020 roku. Koszt to blisko 8 milionów złotych.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz