skierniewickie.pl

Trwają intensywne prace kanalizacyjne w Skierniewicach

Poniedziałek 02.03.2020

Kopernika, Kwiatowa, Rekreacyjna, Warszawska czy Kolejowa to na tych skierniewickich ulicach spotkacie ekipy budowlane, realizujące największy projekt unijny w naszym mieście.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan dopina kolejne inwestycje wchodzacych w skład projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w mieście Skierniewice - etap II". Przypomnij, jego realziacja stała się możliwa, dzięki pozyskaniu rekordowego dofinansowania w wysokości ponad 73 mln zł.

Intensywne prace trwają na osiedlu Rawka. Ekipy rozkopują ulice Kolejową, Rekreacyjną i Warszawską. Pod ziemię trafi blisko kilometr rur sieci kanalizacyjnej oraz przyłącza do poszczególnych posesji. Dla sprwnego działania system w tym miejscu uzupełnią przepompownie. Po zakończeniu robót instalatorskich na ulicach pojawią się drogowcy z zadaniem odtworzenia zniszczonych nawierzchni dróg. Uzupełnieniem prac realizowanych na zlecenie Wod-Kanu jest inwestycja skierniewickiego ratusza, polegająca na budowie nowego odcinka chodnika. Ten powstanie pomiędzy ulicami Domarasiewicza a Kolbego. Całość zadania realizowana będzie do czerwca. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie prowadzonych robót.

Na ukończeniu są natomiast prace w ul. Kopernika, gdzie trwa odtwarzanie nawierzchni chodników. Wcześniej na odcinku od al. Niepodległości w kierunku ul. Trzcińskiej wybudowana została sieć kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami. Łącznie powstała nitka kanalizacji o długość ok. pół kilometra. Podobny etap prac jest w ulicy Kwiatowej, gdzie trwa odtwarzanie nawierzchni ulicy destruktem asfaltowym, regulowanie włazów oraz plantowanie poboczy. Wcześniej wykonawca ułożył 350 metrów sieci kanalizacyjnej. Prace powinny zakończyć się w połowie marca.

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz