skierniewickie.pl

Usługa wytchnieniowa dla mieszkańców Skierniewic

Czwartek 31.10.2019

Opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą cały czas korzystać z usługi wytchnieniowej. Pozwala ona zapewnić osobom niesamodzielnym całodobową opiekę przez 21 dni. To czas, który opiekunowie mogą wykorzystać np. na regenerację własnego zdrowia.

Usługa wytchnieniowa to element realizowanego projektu „Pomoc - Centrum Usług Społecznych w Skierniewicach". Jest ona adresowana do faktycznych opiekunów osób niesamodzielnych, mieszkańców Skierniewic, i polega na zapewnieniu osobie niesamodzielnej miejsce i całodobową opiekę przez 21 dni w Domu Pomocy Społecznej - na koszt realizatora projektu.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi wytchnieniowej mogą kontaktować się z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Skierniewicach (ul. Senatorska 12, tel. 46 833 38 47). Warto skorzystać z tego wyjątkowego rozwiązania, ilość dostępnych miejsc jest bowiem ograniczona. Za realizację programu odpowiadają Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My" z Łodzi, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Sprawni Inaczej" w Skierniewicach oraz Miasto Skierniewice wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie.

Opieka realizowana jest w trzech w miejscach:

Dom Seniora „Złota Ostoja" w Pabianicach

Nowa placówka (ul. Lutomierska 50, Pabianice) oferująca pobyt w pokojach jedno- dwu- i trzyosobowych. Pokoje wyposażone są w funkcjonalne i estetyczne meble oraz specjalistyczne łóżka dopasowane do potrzeb osób leżących. Budynek i jego otoczenie są przystosowane do potrzeb osób mających trudności w poruszaniu się oraz osób na wózkach. Łazienki wyposażone są w specjalne uchwyty dla osób niepełnosprawnych, w budynku znajduje się również infrastruktura ułatwiająca poruszanie się. Nad bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem pensjonariuszy czuwa wykwalifikowany personel medyczny.

Dom Pomocy Społecznej w Zgierzu

Dom Pomocy Społecznej w Zgierzu (ul. Chełmska 16/18), prowadzony przez Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych, posiada 99 miejsc statutowych dla osób przewlekle somatycznie chorych. Wszyscy pensjonariusze otoczeni są profesjonalną, całodobową i dostosowaną do indywidualnych potrzeb opieką. Placówka świadczy usługi w zakresie potrzeb bytowych, opiekuńczych oraz wspomagających. Położona jest w malowniczej, leśnej okolicy ze zdrowym mikroklimatem, sprzyjającym rehabilitacji i wypoczynkowi.

Prywatny Dom Seniora „Comfort Life" w Ujeździe

Comfort Life to nowoczesny Dom Seniora znajdujący się w miejscowości Ujazd, niedaleko Łodzi, położony wśród pięknej zieleni łąk oraz lasów powiatu tomaszowskiego, z dala od miejskiego zgiełku. Na pensjonariuszy czeka komfort, spokój i najlepsza obsługa. Indywidualna opieka medyczna nad osobami starszymi łączona jest z kompleksową rehabilitacją i wypoczynkiem. Pracownicy pomagają w codziennych czynnościach życiowych niezależnie od stanu fizycznego i psychicznego podopiecznych. Tworzą klimat sprzyjający zdrowiu, a także dobremu samopoczuciu.

bardzo dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane