skierniewickie.pl

W mieście powstają domki dla bezdomnych kotów

Środa 27.11.2019

To nowowść w krajobrazie Skierniewic. W najbliższym w kliku miejscach miasta można zobaczyć siedmiokabinowe domki dla kotów. To efekt współpracy Miasta Skierniewice z lokalnymi wolontariuszami i obrońcami zwierząt. Domki mają pomóc bezdomnym kotom przetrwać nadchodzącą zimę.

Jednym z obowiązków miasta jest zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom. Obowiązek ten realizuje Zakład Utrzymania Miasta. Oprócz dokarmiania, w tym roku powstał pomysł zapewnienia schronienia kotom dlatego w trzech miejscach miasta: pod wiaduktem przy dworcu, w okolicach ul. Łowickiej oraz Bielańskiej. Pod wiaduktem domek już stoi.

– Domek zamontowaliśmy w ubiegły wtorek. Jesteśmy też w trakcie ustalania kolejnych lokalizacji wspólnie ze skierniewickimi wolontariuszami. Jeszcze w tym tygodniu kolejne dwa ciepłe zakątki ustawimy w okolicach ulicy Trzcińskiej i Iwaszkiewicza – informuje prezes zakładu Piotr Majka.

Jak informuje skierniewicki ratusz - jeżeli pomysł się sprawdzi, w przyszłym roku miasto zainwestuje w kolejne tego typu konstrukcje. Koszt budowy jednej budki waha się w okolicach 900 zł.

Co roku, w okresie od 1 listopada do 30 kwietnia skierniewicki magistrat kontynuuje zimową akcję dokarmiania wolno żyjących kotów. Miasto w ramach programu zapobiegania bezdomności u zwierząt, dokarmia blisko 180 zwierzaków. Na terenie Skierniewic działa obecnie również 21 wolontariuszy. Czworonogi dokarmiane są zarówno suchą jak i mokrą karmą, którą wolontariusze osobiście odbierają z siedziby Zakładu Utrzymania Miasta przy ul. Sobieskiego.

 

 

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • super sprawa! tylko żeby nie zostały zdewastowane... :(

    skierniewiczanka2019-11-28 15:39:29