skierniewickie.pl

Wiadukt na Zwierzynieckiej coraz bliżej. Miasto pozyskało dofinansowanie

Piątek 19.06.2020

Ponad 32 miliony złotych z rezerwy rządowej pozyskają Skierniewice na budowę wiaduktu w ciągu ul. Zwierzynieckiej. Inwestycja ma być gotowa do końca 2022 roku.

To bardzo ważna dla miasta inwestycja, bo dzięki niej znacznie ułatwiony zostanie dojazd do południowo – zachodniej części miasta oraz Makowa. Całość zadania ma kosztować około 50 mln złotych.

Miasto złożyło przygotowany wniosek na początku lutego 2020 roku. Po kilku miesiącach do ratusza dotarła świetna informacja - kwota blisko 32,4 mln złotych zasili budżet na potrzeby tej strategicznej dla miasta inwestycji. Budowa nowej przeprawy przez tory wraz z pełną infrastrukturą została tym samym przypieczętowana.

Warto wspomnieć, że to nie jedyne środki jakie ratusz pozyskał na ten projekt. W czerwcu 2019 roku prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk podpisał umowę na współpracę przy budowie wiaduktu z PKP PLK. Finansowy udział spółki będzie uzależniony od wyniku przetargu. PKP pokryje bowiem koszty za część prac związanych bezpośrednio z tworzeniem nowej przeprawy przez tory. Szacuje się, że realnie będzie to kwota nawet 5 mln złotych.

– Trudno bez emocji komentować tego typu informację. Ponad 32 mln złotych to niewątpliwy rekord, jeśli chodzi o pozyskiwanie zewnętrznych środków przez nasze miasto. Ten sposób finansowania inwestycji od zawsze był dla nas priorytetem. Konsekwencja przynosi rzeczywiste efekty - kolejne miliony dla naszego miasta! – podkreśla Prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Nowy wiadukt to nie tylko sama przeprawa przez tory o długości 150 metrów (całość dróg głównych i wiaduktu to około 1,2 km), ale także infrastruktura poboczna, w tym blisko 1 kilometr tzw. dróg serwisowych oraz prawie 2 kilometry chodników i ścieżki pieszo-rowerowej. Realizacji zadania będzie towarzyszyła także gruntowna przebudowa sieci kanalizacyjnych, wodociągowych, gazowych i oświetleniowych. W ramach zadania utworzone zostaną także nowe miejsca postojowe, m.in. w okolicach Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (27 stanowisk). Zadanie ma zostać zrealizowane do końca 2022 roku.

Poniżej prezentacja planowanej inwestycji: 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz