skierniewickie.pl

Więcej karetek pogotowia w Skierniewicach

Poniedziałek 23.07.2018UM Skierniewice

Fabrycznie nowy Volkswagen Crafter oraz Fiat Ducato z 2016 roku. Dwa nowe ambulanse trafiły w piątek (20.07) do Skierniewic. Pojazdy wprowadziła do użytku Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Volkswagen to karetka typu S, a więc najbardziej zaawansowane narzędzie do ratowania ludzkiego życia. Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi łącznie wprowadza do swojej floty ambulansów 5 nowych karetek. Jedna z nich została włączona do systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego na terenie rejonu operacyjnego – powiat skierniewicki. Takie zmiany aut pozwolą na podwyższenie jakości świadczonych usług przez WSRM w Łodzi.


– Władze Miasta Skierniewice bardzo często zabiegają o to, by zakupy jakie czyni samorząd województwa także były dedykowane dla miasta i powiatu skierniewickiego. Wiemy jak ważnym elementem pracy ratowników jest dobry sprzęt. Nie wszystkie pojazdy oczywiście udaje się wymieniać od razu, cały czas jednak staramy się o kolejne realizacje. Teraz udało się wymienić karetki specjalistyczne. Pięć takich pojazdów zostało wymienionych w całym województwie – podkreślał Dariusz Klimczak Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.

Do ambulansów systemowych w ramach rejonu operacyjnego powiat skierniewicki został włączony również Fiat Ducato z 2016 roku, który zastąpił inną wyeksploatowaną karetkę. W sumie miasto Skierniewice i powiat skierniewicki aktualnie zabezpiecza 6 ambulansów ratunkowych.

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz