skierniewickie.pl

Wyjazd do Francji to nagroda w konkursach, które ruszają w Skierniewicach

Wtorek 18.02.2020

Ratusz i Klub Francuski już po raz kolejny zapraszają dzieci i młodzież ze Skierniewic do udziału w zmaganiach, dzięki którym na własne oczy odkryją uroki malowniczej Francji. Ruszają zgłoszenia do dwóch wyjątkowych konkursów!

Obok tradycyjnego organizowanego już od 27 lat Konkursu Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji odbędzie się po raz pierwszy międzyszkolny konkurs geograficzno-turystyczny „A to Francja właśnie!".

W wypadku pierwszego konkursu najważniejsza jest znajomości języka francuskiego oraz wiedzy o Francji, komunikatywność, zasób słownictwa, płynność oraz poprawność wypowiedzi, a także ciekawe przedstawienie tematu i kreatywność. Drugi konkurs to nowość, której celem jest propagowanie wiedzy turystycznej oraz geograficznej dotyczącej Francji, rozbudzanie pasji i rozwijanie wrażliwości na kulturę i sztukę, tworzenie atmosfery współpracy, otwartości i tolerancji.

Więc jeżeli jesteś miłośnikiem Francji i języka francuskiego, mieszkasz lub uczysz się w Skierniewicach, to zapraszamy do udziału w konkursach. Szczegóły oraz karty zgłoszenia zamieszczamy w załączonych poniżej plikach. Czekamy na zgłoszenia i życzymy powodzenia!

Harmonogram
27. Konkursu Języka Francuskiego i Wiedzy o Francji

  • 28 lutego 2020 - nadsyłanie zgłoszeń. Zgłoszenia należy składać mailowo lub osobiście w Wydziale Kultury i Promocji Miasta Skierniewice ul. Senatorska 10, promocja@um.skierniewice.pl
  • 28 marca 2020 - konkurs (godz. 9.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach ul. Reymonta 33)

I Międzyszkolny konkurs geograficzno-turystyczny „A to Francja właśnie!"

  • Wyłonienie 3 uczestników w szkołach 25 lutego 2020 r.
  • Zgłoszenie 3 uczestników do 28 lutego 2020 r. na adres: promocja@um.skierniewice.pl
  • Przeprowadzenie etapu międzyszkolnego konkursu – 24 marca 2020 r. o godz. 9.00 (test), a następnie etap ustny.
  • Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród – 24 marca 2020 r.

Pliki do pobrania: http://www.skierniewice.eu/aktualnosci/edukacja/wyjazd-do-francji-to-nagroda-w-konkursach-ktore-ruszaja-w-skierniewicach,217.html

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz