skierniewickie.pl

Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia - skierniewicka zbiórka elektrośmieci

Wtorek 16.05.2017

W sobotę, 27 maja na parkingu przy ulicy Kopernika 5 w godz. 9.00-14.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz baterii. Jest to już 7-ma edycja akcji „Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia".

Każdy mieszkaniec w zamian za przyniesione elektroodpady oraz baterie otrzyma punkty, które wymieni na wybrane sadzonki roślin. Im więcej punktów zgromadzi, tym większy będzie miał wybór roślin. Jagoda kamczacka, Winobluszcz, Dziurawiec, Weigela, Jaśminowiec wonny, Forsycja pośrednia, Tawuła, Żylistek, Hortensja pnąca, Borówka amerykańska, Różowa forsycja, Kalina koralowa, Głogownik Frasera, Pernecja chilijska, Pięknotka i wrzosy to tylko niektóre z dostępnych podczas tegorocznej zbiórki gatunków roślin. Sadzonki roślin są swoistą eko-nagrodą za prawidłową postawę i wzorowe postępowanie ze zużytym sprzętem. Najważniejszy podczas akcji jest aspekt edukacyjny, czyli uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika i należy z nimi w odpowiedni sposób postępować.
Akcja z roku na rok cieszy się niesłabnącą popularnością i mieszkańcy Skierniewic chętnie w niej uczestniczą. Organizatorów cieszą głosy, że mieszkańcy czekają na tę akcję i przez cały rok przygotowują elektroodpady i baterie, aby w prawidłowy sposób pozbyć się ich w dniu zbiórki. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 20 ton elektrośmieci i rozdać ponad tysiąc roślin. To wszystko dzieje się dzięki prawidłowej postawie ekologicznej mieszkańców oraz coraz większej świadomości i troski o środowisko. Dodatkową motywacją dla uczestników akcji jest korzyść jaką daje pielęgnowanie posadzonych roślin, które udało się podczas akcji otrzymać w zamian za elektroodpady. Wielu rodziców przychodzi z dziećmi, dzięki czemu poznają one od najmłodszych lat zasady selektywnej zbiórki. To bardzo motywuje do organizowania tego typu akcji, jak widać bardzo potrzebnych mieszkańcom. Jeśli masz w domu, garażu, na strychu zużyty sprzęt (lodówka, telewizor, kuchenka, komputer, elektronarzędzia itp.) lub zużyte baterie zrób coś pożytecznego dla środowiska: Nie chomikuj – przekaż je w dobre, nieprzypadkowe ręce!

 Regulamin zbiórki

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz