skierniewickie.pl

Zakochaj się w Skierniewicach – urodziny miasta w Walentynki

Wtorek 11.02.2020

W najbliższy piątek, 14 lutego będziemy obchodzić 563. urodziny miasta. W tym roku zaplanowano mnóstwo ciekawych atrakcji.

W tym roku okazja do świętowania jest podwójna, ponieważ plenerowe urodziny połączone zostały z popularnym Dniem Zakochanych. 14 lutego mieszkańcy spotkają się na głównym rynku miasta. W programie wydarzenia zaplanowano szereg wyjątkowych atrakcji. Nie zabraknie urodzinowego tortu, fotobudki, możliwości wysłania miłosnych życzeń w świat czy wielu konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Najciekawiej brzmią jednak plany związane ze wspólnymi happeningowymi elementami wydarzenia. Zebrani spróbują stworzyć wielkie świecące serce oraz razem odśpiewać znaną piosenkę Maanamu "Kocham Cię, Kochanie moje". Do wspólnego wykonania utworu zaprosi zespół exMAANAM, który kontynuuje sceniczną przygodę z największymi przebojami legendarnej już grupy.

- Mam nadzieję, że będzie to wydarzenie, które pozwoli w wyjątkowy sposób połączyć dwie okoliczności: uwielbiane przez zakochanych święto oraz szczególną datę w historii naszego miasta. Chyba każdy mieszkaniec kojarzy hasło "I love SKC", czas zatem nawiązać do niego w postaci wspólnej plenerowej inicjatywy. Liczę na mieszkańców i wyjątkowe podejście do tej symbolicznej, inspirującej inicjatywy. Mamy piękne miasto, które darzymy wyjątkowym uczuciem. 14 lutego będzie doskonałym momentem, by to pokazać! - zachęca Krzysztof Jażdżyk, prezydent Skierniewic.

Impreza zaplanowana na 14 lutego wystartuje na głównym rynku o godzinie 18:00. Oprócz dodatkowych atrakcji, koncertu zespołu exMAANAM oraz wspólnego happeningu, wyjątkowy wieczór zostanie wzbogacony o wyjątkowy pokaz teatru ognia. Wspólne wydarzenie będzie także okazją do odnowienia marki "I love SKC". W tym roku ratusz planuje mocniej powrócić do idei.

Urodzinowe atrakcje aktywnie współtworzą także inne miejskie jednostki oraz spółki. 19 lutego darmowe przejazdy komunikacją miejską zorganizował Miejski Zakład Komunikacji. Kinoteatr Polonez zarezerwował pulę darmowych wejściówek do kina. Pływalnia miejska Nawa otwiera dla wszystkich swój basen oraz wypożyczalnię łyżew, a Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje bezpłatne wejścia na siłownię i saunę (Hala nr 1 i 3). Specjalne wydarzenia przygotowało także Centrum Kultury i Sztuki oraz Muzeum Historyczne Skierniewice. Szczegóły poniżej.

► 14 lutego 2020 r.

godz. 18.00
Zakochaj się w Skierniewicach - urodziny miasta
rynek główny
w programie m.in: konkursy, fotobudka, życzenia "na żywo" (Radio RSC & I love SKC), wielkie rozświetlone serce - happening, pokaz teatru ognia, życzenia i urodzinowy tort, koncert zespołu Ex Maanam i wspólne odśpiewanie utworu "Kocham Cię, Kochanie moje..."

godz. 18.00
„Zakochaj się w sztuce" – wernisaż wystawy 11. ART/PARK Skierniewice 2020
Galeria BWA, ul. Reymonta 33 https://cekis.pl/

► 16 lutego 2020 r.
godz. 14.00
Turniej Piłki Nożnej - Kategoria OPEN /powyżej 18. roku życia
Orlik nr 6, ul. Podkładowa 2 http://www.osirskierniewice.pl/

► 18 lutego 2020 r. ​
godz.18:00
„Skierniewice w obiektywie" – wernisaż wystawy fotografii - Stanisława Ślubowskiego z okazji Urodzin Miasta
Muzeum Historyczne Skierniewic, ul. Stefana Batorego 64 J https://muzeumskierniewic.pl/

► 19 lutego 2020 r.
godz. 4.00 - 24.00
Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską (tylko w dniu 19.02.2020)
MZK, ul. Czerwona 7 https://www.mzkskierniewice.pl/

godz. 8.00 - 20.00
Darmowe wejścia na siłownię i saunę
OSIR, ul. Tetmajera 7 i ul. Pomologiczna 10 http://www.osirskierniewice.pl/

godz. 07:30 - 20:30
Bezpłatne wypożyczenie łyżew przy lodowisku "Biały Orlik"
NAWA, ul. Szarych Szeregów 8 http://nawa-skierniewice.pl/

godz. 6.00 - 22.00
Bezpłatne wejścia na basen
NAWA, ul. Bolesława Prusa 6a http://nawa-skierniewice.pl/

godz. 10.00
MIĘDZYSZKOLNY PUCHAR SPRINTU W PŁYWANIU z okazji 563. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Skierniewice. W zawodach biorą udział reprezentacje ze szkół podstawowych w Skierniewicach.
NAWA, ul. Bolesława Prusa 6a http://nawa-skierniewice.pl/

godz. 21.00
Seans filmowy „Oficer i szpieg" Romana Polańskiego. Darmowe bilety do zdobycia w dniu 14.02.2020 podczas imprezy „Zakochaj się w Skierniewicach" na Rynku Miejskim od godz. 18:00.
Kinoteatr POLONEZ, ul. Wita Stwosza 2/4 https://cekis.pl/

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz