skierniewickie.pl

Zbierają pamiątki do powstającego muzeum Skierniewic

Piątek 28.07.2017

W mieście trwa akcja gromadzenia eksponatów do powstającego Muzeum Historii Skierniewic. W ostatnich dniach poznaliśmy firmę, która przygotuje scenariusz głównej muzealnej wystawy, ale mieszkańcy mogą również przekazywać swoje pamiątki związane z życiem miasta.

„Podzielmy się pamiątkami, zdjęciami i filmami aby razem tworzyć muzeum historii Skierniewic". Taki napis można przeczytać w wielu miejscach naszego miasta. Na reklamowych banerach umieściła go Izba Historii Skierniewic, która koordynuje prace związane z pozyskaniem eksponatów do powstającej placówki. "Muzealne pospolite ruszenie" może wesprzeć każdy, kto posiada w rodzinnych zbiorach archiwalne materiały, zdjęcia czy pamiątki, związane z przeszłością naszego miasta.

Wszystko czym dysponują mieszkańcy, a kojarzy się z historią miasta i regionu, jest niezwykle ważne dla przyszłego muzeum. Co ważne, eksponaty nie muszą być przekazywane do muzeum na stałe. Jedną z opcji jest możliwość składania depozytów z jasno określonym czasem przechowywania. Ofiarodawcy będą też odpowiednio uhonorowani. Przy przekazanych eksponatach na specjalnych tabliczkach znajdzie się pełna informacja o właścicielu danej rzeczy.

Pracownicy Izby Historii Skierniewic cały czas również instytucjonalnie gromadzą odpowiednie materiały. W ciągu ostatnich miesięcy udało się skontaktować z wieloma placówkami muzealnymi oraz kolekcjonerami.

Mówiąc o przyszłości muzeum warto wspomnieć także o firmie, która będzie autorem kompleksowego scenariusza. Tworzeniem opowieści o skierniewickiej historii zajmie się firma Arkona. Spółka ma na swoim koncie już kilka podobnych realizacji. Co ważne, to właśnie to krakowskie przedsiębiorstwo wygrało organizowany pewien czas temu konkurs, dotyczący koncepcji architektonicznej obiektu.

 

 

bardzo dobry
Ocena:
Komentarze (1)
Dodaj komentarz
  • Cały urząd miasta to jedno wielkie muzeum PRLu. Wsadźcie ich tam wszystkich.

    Ot co2017-08-03 22:13:14