skierniewickie.pl

Zlikwidowali kolejną plantację

Wtorek 12.09.2017

Kolejną plantację konopi indyjskich, tym razem mieszczącą się w gminie Rawa Mazowiecka, zlikwidowali policjanci z Rawy wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji.

Zabezpieczono w sumie 82 rośliny, z których można było uzyskać około 10 kilogramów gotowego produktu o czarnorynkowej wartości nawet do 200 tysięcy złotych.

Rano 6 września 2017 roku miejscowi policjanci i funkcjonariusze z Warszawy, po krótkiej obserwacji, weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Rawa Mazowiecka. Potwierdzili w ten sposób wcześniej posiadane informacje o nielegalnej uprawie konopi indyjskich. Na polu ujawnili 82 krzaki tej odurzającej rośliny. Niektóre z nich były wyższe od dorosłego mężczyzny. Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu rawskiego. Podczas przeszukania posesji ujawnili także skradziony w kwietniu tego roku w Warszawie skuter toros, kilka gramów suszu roślinnego oraz substancję, której skład określi biegły. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W piątek, 8 września 2017 roku , na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Za uprawę znacznych ilości konopi innych niż włókniste grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

dobry
Ocena:
Komentarze (0)
Dodaj komentarz