skierniewickie.pl

Zmiany organizacji ruchu podczas 42. SŚKOiW

Środa 11.09.2019

Tradycyjnie, wzorem lat poprzednich przez dwa dni trwania Skierniewickiego Święta Kwiatów Owoców i Warzyw mieszkańcy Skierniewic będą mogli korzystać z darmowych przejazdów komunikacją miejską.

Zmiany organizacji ruchu będą obowiązywać od piątku od godz. 22:00 (13 września) do niedzieli (15 września) do godz. 24:00. Wyłączone z ruchu drogowego będą ulice: Rynek, Żwirki, Gałeckiego, Batorego (odc. Strykowska - Rynek), Prymasowska (odc. Senatorska - Jagiellońska), Konstytucji 3-go Maja, Wita Stwosza, Reymonta, Olszewskiej, Kaczorowskiego, Pomologiczna (odc. Kaczorowskiego – Edmunda Jaworskiego).
Dodatkowo w związku z przejściem dorocznej parady otwierającej ŚKOiW prosimy o nieparkowanie samochodów w ulicach: Prymasowskiej, Senatorskiej oraz Rybickiego (odc. od ul. Sobieskiego do Rataja). Zakaz będzie obowiązywał od piątku (13.09) od godz. 20:00 do soboty (14.09) do godz. 13:00.
Ul. Senatorska zamknięta na czas koncertów...

W sobotę (14.09) i niedzielę (15.09) od godz. 17:00 do zakończenia ostatniego koncertu (ok. godz. 24:00) wejście na Rynek od ul. Senatorskiej będzie zamknięte. – To wszystko w trosce o bezpieczeństwo uczestników koncertów. Na wyraźną sugestię policji, ul. Senatorska od godz. 17:00 do zakończenia ostatniego koncertu jest zamknięta - słyszymy w miejskim Ratuszu!
Lepiej pieszo lub darmowymi autobusami...

- Prosimy mieszkańców o pozostawienie w miarę możliwości samochodów w domu – zaleca naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miasta Skierniewice Anna Wolińska. – Ruch w centrum może być w tych dniach mocno utrudniony. Zachęcamy do skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej lub przybycie na miejsce spacerkiem.
W trakcie dwóch świątecznych dni na wszystkich liniach nie będą obowiązywały bilety na przejazd. Zmieni się także rozkład jazdy autobusów. Od 13.09 (piątek) od godz. 18:00 do 15.09 (niedziela) do godz. 24:00 autobusy komunikacji miejskiej pomijać będą ulice zamknięte dla ruchu oraz ulice do których dojazd będzie ograniczony. Nieczynne będą przystanki zlokalizowane przy ulicach : Dworcowa, Jagiellońska, Kozietulskiego (tylko dla linii nr 3), Piłsudskiego, Prymasowska, Reymonta, Sobieskiego (szpital), Olszewskiej, 1 go Maja (tylko dla linii nr 3). Przystanki zastępcze zlokalizowane będą przy Al. Rataja na wysokości szpitala (w kierunku Centrum) oraz przy wjeździe na wiadukt (naprzeciwko LIDL-a w kierunku os. Widok) i na ul. Kopernika/róg Mszczonowskiej dla linii nr 6, 7, 8, 10 i Z. Autobusy będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach znajdujących się na trasie objazdu.
Dodatkowe linie autobusowe odwiozą nas po koncertach...
W dniach 14.09 o godz. 23:40 i 15.09.2019r o godz. 22:20 uruchomione zostaną także dwie linie: SK 2 i SK 4 odwożące mieszkańców po ostatnim koncercie do osiedli na Zadębiu, Makowskiej, Widoku i Rawki.
SK 2 - MSZCZONOWSKA/RAWSKA- BATOREGO- PL. JANA PAWŁA II- ZADĘBIE - LIPOWA- BATOREGO- 1-GO MAJA- MAKOWSKA
SK 4 - MSZCZONOWSKA/RAWSKA- MSZCZONOWSKA/RONDO- AL. RATAJA- SZARYCH SZEREGÓW- SKŁODOWSKIEJ- FABRYCZNA- DOMARASIEWICZA- ŚW. M. M. KOLBE

[źródło: Urząd Miasta Skierniewice]

dobry
Ocena:
Nowy komentarz
*Wpisz treść komentarza:
Wpisz treść komentarza
*Podpis:
Wpisz podpis
*Wpisz kod z obrazka:
Wpisz kod z orazka
Anuluj
*Pola wymagane